Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-06-25 21:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Bank Światowy twierdzi, że Olsztyn jest przyjazny biznesowi

Olsztyn24
Olsztyn
Olsztyn zajął drugie miejsce w prestiżowym rankingu Banku Światowego „Doing Business In Poland 2015”. Wyżej w rankingu jest tylko Bydgoszcz, a daleko za Olsztynem plasują się takie metropolie jak Kraków, Warszawa, czy Gdańsk!

- Staramy się tworzyć dobry klimat dla biznesu, skracać czas wydawania niezbędnych pozwoleń i decyzji, ale także wprowadzać dodatkowe udogodnienia
- mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Mamy m.in. darmowy punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców, który prowadzi Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Ranking oparty był na czterech ustandaryzowanych kryteriach: Rozpoczynanie działalności gospodarczej, Rejestracja własności nieruchomości, Dochodzenie należności z umów i Uzyskiwanie pozwoleń budowlanych. Umożliwiają one ocenę każdego badanego miasta także w skali światowej. W poszczególnych kryteriach Olsztyn uzyskał w następujących lokaty:

» Rozpoczynanie działalności gospodarczej – 2. miejsce,
» Rejestracja własności nieruchomości – 5. miejsce,
» Dochodzenie należności z umów – 1. miejsce,
» Uzyskiwanie pozwoleń budowlanych – 9. miejsce.
R E K L A M A
banner
- Wynik w tej ostatniej kategorii może nieco niepokoić, ale sami dostrzegliśmy już ten problem i przeprowadziliśmy wewnętrzną reorganizację, tworząc nowy Wydział Rozwoju Miasta i Budownictwa, który m.in. skupia całość spraw związanych z uzyskiwaniem pozwoleń budowlanych - informuje prezydent.

- Autorytet, jakim jest Bank Światowy, potwierdził, że jesteśmy miastem przyjaznym i otwartym na biznes. Da nam to mocny argument w zabiegach o nowych inwestorów
– dodaje Piotr Grzymowicz. – Szkoda, że w rankingu nie było kryterium „Otoczenie dla biznesu”, bo myślę, że wówczas nasza pozycja byłaby jeszcze wyższa.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl