Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-06-25 23:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Rodzinna tradycja chlebem pisana

Olsztyn24
Na zdjęciach: uroczystość w Elgnowie | Więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa w Elgnowie w gminie Dąbrówno została laureatem historyczno-kulinarnego konkursu zorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Olsztynie, Sejmik Gospodarczy Warmii i Mazur, Związek Piłsudczyków RP i Piekarnię Tyrolską. Celem konkursu było dotarcie do tradycji rodzinnych przepisów na pieczenie chleba, często przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie.

Spośród nadesłanych przepisów, wzbogaconych o rodzinną historię specjalne jury wybrało laureatów. I miejsce zajęła Magdalena Jaroszewska z Szkoły Podstawowej w Elgnowie. II miejsce Natalia Olszewska i Kasia Mielnik z  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim, a III - Oliwia Kobrzyńska z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Iławy.

Laureaci konkursów i wyróżnione szkoły otrzymają specjalne nagrody. Jako pierwsza, 25 czerwca, nagrody otrzymała szkoła w Elgnowie. Prócz okolicznościowych dyplomów i indywidualnych nagród dla wyróżnionej uczennicy, szkoła otrzymała specjalną dostawę słodkości wyprodukowanych przez Piekarnię Tyrolską, co entuzjastycznie przyjęte zostało szczególnie przez uczniów. Jak stwierdził Dawid Goszczycki z Piekarni Tyrolska, pozytywny odbiór konkursu powoduje, iż od jesieni ruszy jego kolejna edycja.
R E K L A M A
banner
‘Chcemy zebrać tyle ciekawych przepisów i rodzinnych historii, aby pokusić się o wydanie specjalnego okolicznościowego wydawnictwa, wszak to nasza regionalna historia, którą należy specjalnie pielęgnować –stwierdza Goszczycki.

Waldemar Ziarek
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~TS / 2015-06-26 15:57
Moje gratulację dla Magdaleny Jaroszewskiej i jej rodzinki z ELGNOWA. Życzę dalszych sukcesów. TS
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl