Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-06-26 12:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatni dzwonek w Medyku

Olsztyn24
Druch Jacek Protas dekoruje sztandar szkoły Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (26.06) uczniowie w całej Polsce kończą rok szkolny 2014/2015. Wśród odbierających świadectwa ukończenia klasy lub szkoły są nie tylko uczniowie podstawówek, gimnazjów czy szkół ponadgimnazjalnych, ale także uczniowie szkół policealnych, z których część po odebraniu świadectw podejmie pracę i rozpocznie dorosłe życie. Wśród tej ostatniej grupy jest 210. absolwentów Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, dla których dzisiaj zabrzmiał ostatni dzwonek.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w popularnym Medyku, kształcącym łącznie 410 osób na 10. kierunkach, odbyła się jak zwykle w szkolnej sali sportowej. I jak zwykle wzięło w niej udział liczne grono przyjaciół szkoły z wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Jackiem Protasem na czele. Dzisiaj wicemarszałek występował w podwójnej roli - również jako prezes warmińsko-mazurskich strażaków ochotników. To zaznaczenie jest o tyle ważne, że druh Protas udekorował sztandar szkoły Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Wyróżnienie przyznano szkole za długoletnią, ścisłą i efektywną współpracę ze strażakami ochotnikami.

Szkoła również była przygotowana na uhonorowanie osób szczególnie dla niej zasłużonych. W tym roku po raz pierwszy przyznano statuetki laureata konkursu Pracodawca przyjazny Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi. W ocenie kapituły konkursu, na taki tytuł zasłużyło siedmiu szefów olsztyńskich instytucji i firm:
R E K L A M A
banner
» Krystyna Piskorz-Ogórek - dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie,
» Marek Myszkowski - dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie,
» Waldemar Żakowski - dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,
» Jacek Zachariasz - zastępca dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie,
» Adam Żmudziński - dyrektor spółki Affidea,
» Krystyna Przybyłek - dyrektor NZOZ Wojewódzkiej Stomatologicznej Przychodni Specjalistycznej,
» Waldemar Ciunel- właściciel sieci aptek Arnika.

Statuetki z rąk dyrektor szkoły Jolanty Kłoczewskiej laureaci konkursu odebrali osobiście lub przez swoich przedstawicieli.

Uroczystość była także okazją do przypomnienia najważniejszych dla szkoły w kończącym się roku 2014/2015 wydarzeń. Dyrektor Kłoczewska zwróciła przede wszystkim uwagę na przypadający na ten rok jubileusz 60-lecia istnienia szkoły, o zakończeniu rewitalizacji szkolnych obiektów przy ulicy Mariańskiej oraz o zdobyciu wyróżnienia w XV edycji konkursu o Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości. W wystąpieniu pani dyrektor nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli i personelu szkoły oraz wakacyjnych życzeń dla uczniów.

Po uroczystości uczniowie i nauczyciele rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie zostały wręczone świadectwa szkolne.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w olsztyńskim Medyku

26-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl