Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-06-30 15:11 | Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne stypendia dla najzdolniejszych

Siła Prymusa z Dywit

Olsztyn24
Spotkanie ze stypendystami Fundacji „Prymus” (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (26.06) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dywitach odbyło się spotkanie ze stypendystami Fundacji „Prymus”. Siódemka wyróżnionych laptopami i stypendiami to najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Dywity.

Od początku działalności Fundacji, czyli od 2004 roku, przyznano stypendia i nagrody już 90 uczniom na łączną kwotę prawie 200 tys. zł!

– Mamy już całkiem niezła armię Prymusów! – komentuje Henryka Bochniarz, prezydent konfederacji Lewiatan i przewodnicząca Rady Fundacji „Prymus”.
R E K L A M A
banner
Stypendystami Fundacji „Prymus” mogą być najlepsi z najlepszych uczniów z terenu gminy Dywity, którzy muszą spełniać określone kryteria.

– Muszą legitymować się średnią ocen na świadectwie powyżej 5,0 i sukcesami w olimpiadach oraz zawodach co najmniej na szczeblu gminnym – mówi Katrzyna Sternicka-Moritz, prezes zarządu Fundacji „Prymus” w Bukwałdzie.   

Duma mnie rozpiera

Tegorocznymi stypendystami zostali: Andrzej Pilguj, uczeń VI klasy SP Bukwałd, Kacper Moderacki z V klasy SP w Spręcowie, Anna Skórzyńska z VI klasy SP w Dywitach, Konrad Szczęsny z III klasy gimnazjum w Dywitach, Weronika Korszuń z V klasy SP w Tuławkach, Klaudia Moczulska z II klasy gimnazjum w Tuławkach i Justyna Barańska z V klasy NSP w Słupach. Wyróżnieni Prymusi w nagrodę mieli do wyboru laptop albo stypendium w wysokości 2 tys. zł. Pieniądze na stypendia pochodzą z dotacji Gminy Dywity, a także z wpłat i darowizn od osób prywatnych i środków z 1 procenta podatku.

– Cieszę się, że zostałam stypendystką, w nagrodę wybrałam laptopa – mówi Justyna Barańska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach.

Dumni ze swoich uczniów i pociech byli też rodzice, dyrektorzy i nauczyciele obecni na spotkaniu.

– Duma mnie rozpiera! – cieszy się Wojciech Barański, tata Justyny. – To wspaniała nagroda za ciężka pracę i naukę córki.

Ewa Romanowska, dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach podkreślała wielką wszechstronność i niezliczone talenty stypendystów.

– Poza tym to wspaniali, przyjacielscy młodzi ludzie, na których zawsze można liczyć – mówi Ewa Romanowska.

W czasie spotkania uczestnicy mogli się też dowiedzieć więcej o sukcesach stypendystów i ich planach na przyszłość. Okazało się, że spora część z nich będzie chciała w przyszłości studiować medycynę.  

Kończą studia na wymarzonych kierunkach

Na spotkaniu z Prymusami obecni byli także Henryka Bochniarz, prezydent konfederacji Lewiatan i przewodnicząca Rady Fundacji „Prymus”, Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, oraz członkowie zarządu i Rady Fundacji „Prymus”.

– Zakładając „Prymusa” chcieliśmy zapewnić lepszy start dzieciom z terenów wiejskich i to się chyba udaje – uważa Henryka Bochniarz. – Przez 12 lat doczekaliśmy się 90 stypendystów. Mamy już całkiem niezłą armię Prymusów! Część z nich skończyła już studia na wymarzonych kierunkach, inni studiują. Wspaniale słyszeć takie wiadomości. Będziemy robić wszystko, żeby Fundacja dalej się rozwijała i była organizatorem życia kulturalnego i edukacyjnego w gminie.

Podczas spotkania wójt Jacek Szydło podziękował Henryce Bochniarz, która zainicjowała działalność „Prymusa” w 2004 roku i wręczył jej pamiątkowy medal z okazji 25 lat Samorządności.

– Dziękuję za pomoc, wsparcie, współpracę ze szkołami, a także z gminą np. przy organizacji Forum Przedsiębiorców – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – I życzę, żeby jak najszybciej została pani naszym mieszkańcem.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Zdzichu / 2015-07-01 16:37
Grtulujemy prymusom. Z pewnością przydałoby im się połączenie do Kortowa przez Centrum Olsztyna. Co na to władze gminy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl