Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Milena Brzostek | 2015-06-30 17:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Po raz ósmy na Jazzteavalu...

Najciekawsze zjawiska sceny muzycznej w dobromiejskiej Stodole Kultury

Olsztyn24
Dobromiejski Jazzteaval (fot. EiM Iwaszczyszyn, Bogdan Skierski) | Więcej zdjęć »
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście było organizatorem ósmej edycji Dżeztiwalu – Jazzteavalu, który prezentował najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej, tej bogatej w tradycje, jak i odkrywającej nowe talenty. Jazzteaval odbył się w niedzielę (28.06) w Stodole Kultury w Dobrym Mieście.

Oryginalne miejsce imprezy w Stodole Kultury łączy muzykę z malarstwem. Dźwięki jazzu, kabaretowy humor, obrazy w tle, oryginalne smaki i zapachy herbaty tworzą inny wymiar czasu, przestrzeni i życia. To wszystko za sprawą charyzmatycznych artystów: Grażyny Łobaszewskiej, jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek gatunku jazz i rock, porównywanej do Billy Holiday czy Arethy Franklin, określanej mianem „najczarniejszej z białych kobiet”, kapeli Jazgodki, grającej muzykę etniczną z różnych krajów Europy oraz repertuar autorski do słuchania, tańczenia i śpiewania, Krystyny Stańko, wokalistki jazzowej, obdarzonej zmysłowym głosem, autorki tekstów, grupy Miąższ, lubelskiej formacji muzycznej, energetyzującej prostym brzmieniem i zacięciem kabaretowym, Ewy Cichockiej czarującej publiczność nawet w roli konferansjerki.

W trakcie wieczoru odbył się wernisaż malarstwa dziesięciu artystek pod wezwaniem Bab Warmińskich, podczas którego usłyszeliśmy oberki w wykonaniu Krzysztofa Zawistowskiego i kierownika artystycznego Dżeztiwalu, Mateusza Iwaszczyszyna.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl