Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Natt/ d. | 2015-07-02 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A

XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe rozpoczęte

Olsztyn24
XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe wystartowały na scenie staromiejskiej (fot. Natt - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na scenie staromiejskiej na Starym Mieście w Olsztynie zainaugurowano dzisiaj (2.07) Międzynarodowy Festiwal XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe. Podczas koncertu pod hasłem Stare Miasto Intro wystąpili olsztyńska grupa Sara Szymczak & M.A.B.S. oraz włoski bluesman Pierluigi Petricca.

Repertuar grupy Sara Szymczak & M.A.B.S. to nie tylko blues, ale także jazz, R&B, gospel, a nawet swingowe aranżacje współczesnej muzyki popularnej. Podczas ich występu publiczność miała okazję usłyszeć między innymi covery zespołu The Doors oraz znanego utworu „Fever” autorstwa Peggy Lee.

Pierluigi Petricca swój koncert rozpoczął wyrazami uznania dla uroków Olsztyn i tutejszej kuchni. Odwdzięczył się za nie charyzmatycznym głosem i grą, które niejednemu słuchaczowi skojarzyć się mogły z twórczością legend muzyki bluesowej, takich jak Bukka White czy Charlie Patton.
R E K L A M A
banner
To jednak nie był koniec koncertowego popołudnia. Po wspomnianych występach miłośników bluesa zaproszono bowiem na kolejny, który odbył się na Targu Rybnym. Przed olsztyńską publicznością zaprezentował się na temtejszej scenie amerykański zespół Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers. Występ ten był muzycznym rarytasem, ponieważ rzadko w naszej części świata zdarza się usłyszeć zydeco.

XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe trwać będą jeszcze przez trzy dni. Już jutro (3.07), o godzinie 17.00, Miejski Ośrodek Kultury - organizator imprezy zaprasza na Targ Rybny, gdzie wystąpią zespoły Cynamonowa Kaczka, Jaw Raw oraz Marek Piowczyk Trio. Następnie, o godzinie 20.00, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, odbędzie się koncert zespołów Gruff!, Mike Zito & The Wheel oraz Shakura S`aida.

Po szczegółowe informacje dotyczące pozostałych dni festiwalu zapraszamy do zakładki „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Solówka Dwayne Dopsie na akordeonie guzikowym

02-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl