Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Natt/ d. | 2015-07-02 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A

XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe rozpoczęte

Olsztyn24
XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe wystartowały na scenie staromiejskiej (fot. Natt - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na scenie staromiejskiej na Starym Mieście w Olsztynie zainaugurowano dzisiaj (2.07) Międzynarodowy Festiwal XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe. Podczas koncertu pod hasłem Stare Miasto Intro wystąpili olsztyńska grupa Sara Szymczak & M.A.B.S. oraz włoski bluesman Pierluigi Petricca.

Repertuar grupy Sara Szymczak & M.A.B.S. to nie tylko blues, ale także jazz, R&B, gospel, a nawet swingowe aranżacje współczesnej muzyki popularnej. Podczas ich występu publiczność miała okazję usłyszeć między innymi covery zespołu The Doors oraz znanego utworu „Fever” autorstwa Peggy Lee.

Pierluigi Petricca swój koncert rozpoczął wyrazami uznania dla uroków Olsztyn i tutejszej kuchni. Odwdzięczył się za nie charyzmatycznym głosem i grą, które niejednemu słuchaczowi skojarzyć się mogły z twórczością legend muzyki bluesowej, takich jak Bukka White czy Charlie Patton.
R E K L A M A
banner
To jednak nie był koniec koncertowego popołudnia. Po wspomnianych występach miłośników bluesa zaproszono bowiem na kolejny, który odbył się na Targu Rybnym. Przed olsztyńską publicznością zaprezentował się na temtejszej scenie amerykański zespół Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers. Występ ten był muzycznym rarytasem, ponieważ rzadko w naszej części świata zdarza się usłyszeć zydeco.

XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe trwać będą jeszcze przez trzy dni. Już jutro (3.07), o godzinie 17.00, Miejski Ośrodek Kultury - organizator imprezy zaprasza na Targ Rybny, gdzie wystąpią zespoły Cynamonowa Kaczka, Jaw Raw oraz Marek Piowczyk Trio. Następnie, o godzinie 20.00, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, odbędzie się koncert zespołów Gruff!, Mike Zito & The Wheel oraz Shakura S`aida.

Po szczegółowe informacje dotyczące pozostałych dni festiwalu zapraszamy do zakładki „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~emon / 2015-07-04 10:32
Rewelacja.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Solówka Dwayne Dopsie na akordeonie guzikowym

»

02-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl