Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-07-03 23:43 | Rozmiar tekstu: A A A
Wymiana z partnerską gminą Hołowyn

Młodzi Ukraińcy na wakacjach w gminie Dywity

Olsztyn24
Młodzi Ukraińcy w Gminie Dywity (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Spływ kajakowy Łyną, wizyta w Olsztynie i Trójmieście oraz dyskoteki z polskimi rówieśnikami – to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowała Gmina Dywity dla 25-osobowej grupy młodzieży i opiekunów z partnerskiej Gminy Hołowyn w Ukrainie.

W piątek (3.07) Jacek Szydło, wójt gminy Dywity przywitał w Tuławkach młodych Ukraińców, którzy będą odpoczywać w Polsce do połowy lipca. Oficjalne przywitanie młodzieży i opiekunów z Berestowieckiej Szkoły Ogólnokształcącej z partnerskiej gminy Hołowyn odbyło się w piątkowy ranek, tuż przed wyjazdem na spływ kajakowy Łyną na szlaku Olsztyn-Brąswałd.

– Cieszę się, że szczęśliwie dojechaliście, mam nadzieję, że program wakacji, jaki przygotowaliśmy, przypadnie wam do gustu – mówił do gości z Ukrainy Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Przed nami fala upałów, więc radzę się dobrze nasmarować kremem przed palącym słońcem na spływie.

Gmina Dywity już po raz drugi gości na obozie letnim młodzież z Ukrainy. To efekt zawartego we wrześniu 2013 roku partnerstwa pomiędzy Gminą Dywity a Hołowyńską Radą Wiejską, ukierunkowującego współpracę obu gmin m.in. na wymianę doświadczeń pomiędzy instytucjami kultury i oświaty oraz wizyty dzieci i młodzieży. Bazę wypadową goście z Ukrainy mają w znakomicie przygotowanym Zespole Szkół w Tuławkach. Plan pobytu zorganizowanego przez gminę Dywity jest bardzo bogaty i zróżnicowany.
R E K L A M A
banner
– Chcemy aby młodzież z Berestowca choć na te kilkanaście dni mogła się oderwać i nie myśleć o trudnej sytuacji, jaka jest na Ukrainie – mówi Katarzyna Sternicka-Moritz z Urzędu Gminy w Dywitach, która koordynuje przyjazd gości ze Wschodu.   

W programie znajdują się m.in. spływ kajakowy z Olsztyna do Brąswałdu wspólnie z młodzieżą z Tuławek, udział w festynach gminnych, wspólne dyskoteki, a także zwiedzanie Olsztyna (zamek, Tartak Raphaelsohnów, kręgle, aquasfera, planetarium, park linowy), wyjazd do Trójmiasta, czy do arboretum w Kudypach.

– Dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie wakacji i niesamowitą gościnność – mówiła Raisa Tarhonii-Koval, wicedyrektor Berestowieckiej Szkoły Ogólnokształcącej.  

Wójt przekazał wszystkim gościom plecaki wycieczkowe z logo gminy, a także nieprzemakalne etui na dokumenty, które przydały się na spływie kajakowym. Po zakończeniu wodnej przygody zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy posilili się kiełbaską z ogniska i ciastem drożdżowym.

Głównym organizatorem letniego wypoczynku jest Gmina Dywity, jednak chęć wsparcia zadeklarowało też wiele instytucji i osób prywatnych, za co już teraz należą się słowa podziękowania.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl