Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-06-01 16:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Wymiana uczniowska Dywity-Schwagstorf

Olsztyn24
Uczniowie z Dywit w Niemczech (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Już od pięciu lat młodzież z Gimnazjum Publicznego w Dywitach spotyka się, w ramach wymiany, z uczniami Marienschule w niemieckim Schwagstorf. W tym roku w Niemczech przebywała grupa 22 uczniów z Dywit. – To był wspaniały wyjazd i ciekawa przygoda z naszymi niemieckimi przyjaciółmi – uważają uczniowie z Dywit.

Polsko-niemiecka wymiana odbyła się w dniach 6-12 maja. Do Niemiec pojechała grupa 22 uczniów wraz z trojgiem nauczycieli: koordynatorką i tłumaczką Astrid Nowicką, wicedyrektor Mirosławą Klejną i nauczycielem języka angielskiego Adamem Wachowcem. Po 18-godzinnej podróży do Niemiec młodzież z Dywit została zakwaterowana w klasztorze w Thuine. Następnego dnia pojechała do Schwagstorf, by spotkać się z niemieckimi uczniami i przedstawić przygotowane prezentacje dotyczące specjałów kuchni polskiej. Główną atrakcją dnia był przejazd drezyną, na który uczniowie udali się po uroczystym powitaniu przez dyrektor Marienschule Ludgerę Gohmann oraz koordynatorkę i tłumaczkę Magdalenę Pawłowską.

– Jechaliśmy dwie godziny w kilkunastoosobowych grupach. Na zakończenie dnia zostaliśmy zaproszeni na grilla i spotkanie z rodzinami niemieckich partnerów – opowiada Paulina Barańska z klasy IIa.
R E K L A M A
banner
W piątek (8.05) uczniowie pojechali do Bremen. Pierwszym punktem było zwiedzanie Universum Bremen. W weekend 9-10 maja polscy uczniowie byli „wrzucani na głęboką wodę”, gdyż mieli samodzielnie udać się do rodzin partnerów. Na szczęście tegoroczni uczestnicy poradzili sobie świetnie, a nauczyciele nie mieli przerwanego popołudnia telefonem od podopiecznych. W poniedziałek polscy uczniowie wraz z partnerami poszli na lekcje. Po skończonych zajęciach pojechali na basen. Po powrocie, w szkole odbyła się ewaluacja. W czasie pożegnania wylano wiele „wiader” łez.

– Uważam wymianę za bardzo udaną. Chętnie odwiedzę moich niemieckich przyjaciół w przyszłości i wrócę myślami do cudownych chwil spędzonych w ich gronie – podsumowuje Paulina Barańska.

Projekt wymiany dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Gmina Dywity i Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” z Dywit.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl