Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Witold Lubowiecki | 2015-07-16 19:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Stawigudiada 2015

Mieszkańcy Gminy Stawiguda bawili się na festynie gminnym

Olsztyn24
Stawigudiada 2015 (fot. UG Stawiguda - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Nieprzerwanie od 22 lat bawimy się na festynie gminnym w Stawigudzie. Pierwszy odbył się na boisku w roku 1994 - ubiegłego wieku. 17 edycji odbyło się właśnie na stadionie, z chwilą rozpoczęcia budowy Orlika byliśmy zmuszeni poszukać innego miejsca, najlepszym z nich okazał się parking koło szkoły i przez 4 edycje gwar imprezy rozbrzmiewał w tym właśnie miejscu.

Położenie w centralnym punkcie było bardzo dobre, lecz konieczność zamykania ulicy Warszawskiej, niezbyt wiele miejsca (korzystaliśmy za zgodą właścicieli z 2 przylegających do terenu działek - obecnie jedna z nich została zajęta pod zabudowę). Innym problemem było to, że stoiska, atrakcje dla dzieci znajdowały się w różnych miejscach. W tym roku zapadła decyzja o powrocie naszego festynu na pierwotne miejsce - czyli stadion sportowy w Stawigudzie. Brak ograniczeń placowych, przestrzeń i super widoczność sceny z każdego miejsca, to było widać gołym okiem podczas sobotniej imprezy.

Kolejna nowością było to, że przez 21 edycji konferansjerka spadała na moje barki. W tym roku profesjonalnie to zrealizował aktor warszawskiego teatru Rampa Maciej Gąsiorek, który w stroju telewizyjnej postaci Krasnala Piksela nie tylko zapowiadał, ale także przeprowadzał kilkakrotnie zabawy dla dzieci i dorosłych.
R E K L A M A
banner
Po godzinie 16.00 rozpoczęła sie uroczystość pożegnania dyrygenta chóru Legenda Wiktora Żołnierka. Koncert rozpoczął chór Legenda pod kierownictwem mistrza, następnie muzyczny upominek dał zespół Kosejder z GOK i chór Konsonans z Tomaszkowa. Ostatnim punktem koncertu był ostatni koncert Wiktora Żołnierka ze swoim chórem. W ostatnim utworze „Pożegnania” na scenę weszła pani Danuta Nowakowska, która od września będzie nowym dydrygentem chóru, nastapiło symboliczne przekazanie kierownictwa poprzez wręczenie batuty i pani Danuta poprowadziła zespół w ostatniej piosence.

Później przyszła kolej na niekończące się życzenia, uściski, łzy wzruszenia i wręczanie prezentów. Tabliczkę pamiątkową, kwiaty, kosz i wspaniałe trunki wręczyli wójt gminy Stawiguda Irena Derdoń, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Wieczorek i sołtys wsi Stawiguda Anna Raczko. Od swoich podopiecznych mistrz otrzymał wspaniały zegarek, a pani Stefania Zdziechowska odczytała wiersz napisany specjalnie na tę okazję. Od pracowników GOK i kapeli Kosejder Wiktor Żołnierek otrzymał wielką niespodziankę - płytę z nagraniami chóru z lat 2010-2015 i do kompletu - zestaw do herbaty, by mógł sobie ją popjać słuchając nagrań Legendy.

Zespół Trace przyjechał do nas z Warszawy. W ich wykonaniu usłyszeliśmy rytmy, których w 22-letniej historii festynu raczej nie było, czyli country z domieszką rocka i bluesa. Po spokojnym wejściu z minuty na minutę widać było ożywienie wśród publiczności, rytm udzielał się wszystkim, co było widać po wystukujących rytm nogach i rękach, oraz podrygujących ciałach. Grupa wykonała znane covery, ale też zaprezentowała swoje utwory autorskie. Jednym słowem swoją muzyką zjednali sobie słuchaczy i byli żegnani gromkimi brawami.

Witold Lubowiecki
dyrektor GOK Stawiguda
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl