Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-07-16 21:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Prof. Barbara Kudrycka zaprosiła seniorów do Brukseli

Olsztyn24
Zdjęcie grupowe w Parlamencie Europejskim (fot. Jolanta Piłaszewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W dniach 11-15 lipca słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku w Sejnach, Sokółce i Nowym Mieście Lubawskim oraz zwyciężczyni konkursu na najciekawsze hasło promujące korzystanie z unijnych funduszy odwiedzili Belgię. Wizytę seniorów w Brukseli i jej okolicach zorganizowała posłanka do Parlamentu Europejskiego z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego prof. Barbara Kudrycka.

Wśród odwiedzanych miejsc dużym uznaniem cieszyła się niezwykle malownicza i pełna uroku miejscowość Leuven. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć brukselskiej starówki - Grand Placu i okolic, po którym uczestnicy spacerowali w towarzystwie przewodnika. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali miniaturowe zabytki państw członkowskich, które znajdują się w parku Mini-Europa, tuż przy prawdziwym symbolu Brukseli jakim jest Atomium.

Ważnym miejscem dla naszej tożsamości jest Dom Polski Wschodniej, w którym gościom w Warmii, Mazur i Podlasia przedstawiono działania podejmowane na rzecz promocji naszego regionu w stolicy Belgii.
R E K L A M A
banner
Głównym punktem wyjazdu studyjnego do Brukseli była wizyta w Parlamencie Europejskim. Podczas zorganizowanej tam prelekcji prof. Barbary Kudryckiej zostały przedstawione najważniejsze zasady funkcjonowania PE, gdzie podejmowane są decyzje wpływające na całą wspólnotę europejską. Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Barbara Kudrycka opowiedziała także o aktualnych sprawach rozwiązywanych w Europarlamencie.

Zwieńczeniem intensywnego dnia była wspólna kolacja z Panią prof. Barbarą Kudrycką w greckiej restauracji, w której kontynuowano wcześniejsze rozmowy.

W drodze powrotnej wszyscy podziwiać mogli Brugię - stanowiącą atrakcję turystyczną Belgii (w XII – XV wieku najważniejszy port Europy, dziś ważny ośrodek turystyczny Belgii).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl