Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-07-17 14:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczestnicy „Spacerów z Abstrakcjami” ruszyli poznawać Olsztyn

Olsztyn24
Hasłem spaceru był „Olsztyn z nożem w plecach” (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Olsztynie odbyło się wczoraj (16.07) pierwsze spotkanie z cyklu „Spacery z Abstrakcjami” zorganizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj i Samorząd Olsztyna. Liczna grupa uczestników wydarzenia zgromadziła się przy Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie, wraz z gośćmi, czekał na nich prowadzący inauguracyjne spotkanie Michał Krawiel. Hasłem spaceru był „Olsztyn z nożem w plecach”.

Przy komendzie spotkał się gość specjalny - technik kryminalny. Zapoznał grupę ze specyfiką swojej pracy i odpowiedział na zadane pytania. Po tym wprowadzeniu nastąpiło rozpoczęcie trasy przygotowanej na zwiedzanie. Grupa przeszła ulicami miasta, zatrzymując się w kilku punktach, między innymi przy Areszcie Śledczym i ratuszu. W tym czasie uczestnicy wysłuchali wielu historii kryminalnych związanych z wybranymi lokalizacjami.

Spacery z Abstrakcjami mają dostarczać zwiedzającym informacji na temat interesujących miejsc w Olsztynie i historii z nimi związanych, ale także rozrywki wynikającej z uczestnictwa w zdarzeniu mogącym przypominać zbiorowy happening. Mają pokazać Olsztyn z mniej znanej strony.
R E K L A M A
banner
Dla zwiedzających przygotowano trzy trasy. Podczas każdej będą na nich czekać inne atrakcje. Uczestnicy każdego ze spacerów będą z jednej strony poznawać przykłady miejsc związanych z różnorodnością kulturową Olsztyna - jego zabytki, elementy architektury, jak i np. miejsca po budynkach, których już nie ma; miejsca spotkań nieformalnych; skwery i parki. Z drugiej zaś mają być tu nie tylko biernymi widzami, ale mają być włączani do współdziałania i współtworzenia zdarzeń zaaranżowanych w poszczególnych punktach miasta.

Następne spotkania zaplanowane są na 19 i 26 lipca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl