Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-07-17 19:47 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Jasionowicza

Olsztyn24
Fragment pracy Wojciecha Jasionowicza (fot. WBP)
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w przyszły piątek (24.07), o godzinie 16.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy Wojciecha Jasionowicza „Obiektony end okna”.

Wojciech Jasionowicz uprawia rzeźbę, malarstwo, rysunek. Studia ukończył na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Dyplom z rzeźby i małej formy rzeźbiarskiej uzyskał w 1993 r. Związany jest z Mazurami od urodzenia. Prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju oraz za granicą.

Autor o „Obiektony end okna”:
R E K L A M A
banner
Prace rzeźbiarskie „Obiektony” to zaskakująca forma połączenia kamieni granicznych i wynikających z ich kontekstu historycznie rzeczywistego z ponadczasową strukturą materiałową - kamień, stal - użytą do ich powstania. Tradycja określonego miejsca wyznaczonego, wyznaczanego na nowo, zapomnianego historycznie, określenie miejsca tylko ze względu na porozumienie lokalne czy w szerszym kontekście.

Kamień, stal, kolor farby użyte w odpowiednim miejscu, kolejności, kontekście wyznaczają miejsce, które jest ważne człowiekowi, społeczności, narodowi.

„Obiektony” to moja zmaterializowana wypowiedź artystyczna na temat wydzielonych obszarów ziemi, miejsc, granic - Schengen i człowieka.


Do malarstwa inspiracją było okno. Jest to widok z okna przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Stosując kompozycje geometryczne, abstrakcyjne, z różnymi kontrastami walorowymi, z różnymi natężeniami linii, wieloma kontrastami kolorystycznymi chciałem nadać temu tematowi wielkie znaczenie. Jak wyglądałoby nasze życie bez okien w mieszkaniach, w pomieszczeniach biurowych, sklepowych, w miejscach pracy bez dostępu słońca, zieleni? Byłaby to gehenna! My, jako osoby biologiczne jesteśmy związani z przyrodą i izolacja od niej wpłynęłaby na nas druzgocąco.

Wystawa będzie czynna do 6 sierpnia. Zapraszamy!

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl