Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-07-22 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Aleja Sybiraków do przebudowy. Miasto szuka wykonawcy

Olsztyn24
Ulica Sybiraków w Olsztynie
Olsztyński magistrat szuka wykonawcy dokumentacji niezbędnej do przebudowy ulicy, która łączy pl. Powstańców Warszawy u zbiegu Jagiellońskiej i Limanowskiego z al. Wojska Polskiego oraz mostu nad torami w ciągu ul. Limanowskiego.

Prace na Sybiraków mają służyć poprawie przejazdu przez Olsztyn w kierunku Dobrego Miasta, Bartoszyc i dalej w kierunku granicy z Rosją w Bezledach. Projektant ma przedstawić cztery propozycje. Wśród nich powinny znaleźć się uwzględniające powstanie dwóch buspasów (cztery jezdnie), jednego buspasu (trzy jezdnie) oraz dotyczące poprowadzenia dwutorowej linii tramwajowej. Nie zabraknie oczywiście ścieżek dla rowerzystów.

Co więcej - przy skrzyżowaniu Sybiraków z Rataja, w miejscu ogrodów działkowych, ma powstać parking Park and Ride na 244 samochody osobowe i 17 autobusów.
R E K L A M A
banner
W przypadku mostu nad torami w ciągu ul. Limanowskiego - celem modernizacji jest podniesienie nośności obiektu z obecnych 30 do 50 ton. Tak jak na al. Sybiraków, priorytet ma tam mieć komunikacja publiczna. Teraz każdego dnia mostem przejeżdża około 450 autobusów siedmiu linii, łączących północne osiedla głównie ze wschodnimi i Śródmieściem.

Ilu będzie chętnych do zrealizowania tych zadań - dowiemy się 1 września. Poza przygotowaniem dokumentacji, zwycięzca przeprowadzi m.in. konsultacje z mieszkańcami i przygotuje trójwymiarowe wizualizacje.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl