Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-07-23 21:48 | Rozmiar tekstu: A A A
Pruzzeland - Puzzeland

Nową wystawę otwarto w Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Pruzzeland - Puzzeland” w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Dziesięcioro młodych olsztyńskich artystów pokazało dziś (23.07) swoje prace w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Na poziomie spichrzowym olsztyńskigo zamku otwarto wystawę ich prac zatytułowaną „Pruzzeland - Puzzeland”.

Pomysłodawczynią wystawy jest Katarzyna Łyszkowska, m.in. laureatka VIII Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta”. Artystka namówiła do współpracy przy przygotowaniu wystawy innych artystów młodego pokolenia: Martę Chyła, Krystynę Janusz, Krzysztofa Kapinosa, Łukasza Kulickiego, Michała Kupisza, Roberta Listwana, Urszulę Patalas, Łukasza Pepola i Weronikę Tadaj-Królikiewicz. Każdy z artystów, obecnych mieszkańców dawnego Pruzzelandu, przez rok przygotowywał obrazy, zdjęcia, filmy czy instalacje poświęcone swoim korzeniom i tożsamości. Prace te, po złożeniu w całość na wzór puzzli, na nowo oczytują historię wielokulturowej Warmii i Mazur.

Wystawa, która przygotowana została pod kuratelą Małgorzaty Jackiewicz-Garniec i Grażyny Prusińskiej, wpisuje się w obchody 70-lecia państwowości polskiej na Warmii i Mazurach oraz 70-lecie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy „Pruzzeland - Puzzeland” w olsztyńskim zamku

23-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl