Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JTW | 2015-07-27 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Wycieczką o kreatywnym Olsztynie zakończono cykl „Spacery z Abstrakcjami”

Olsztyn24
Spacer po kreatywnym Olsztynie (fot. Arkadiusz Stankiewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W minioną niedzielę (26.07) odbyła się ostatnia z zaplanowanych na tegoroczne lato artystyczna wycieczka po Olsztynie ze zorganizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj cyklu „Spacery z Abstrakcjami”. Niedzielny spacer pt. „Kreatywny Olsztyn” rozpoczął się pod pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej przy placu Xawerego Dunikowskiego w Olsztynie. Następnie grupa przeszła w okolice Olszyńskiego Planetarium, Parku Kusocińskiego i Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania”. Na zakończenie na grupę czekał mini wykład, poczęstunek, gry i zabawy na tyłach hotelu „Relaks”.

Uczestnicy byli nie tylko biernymi widzami, ale też współtwórcami zdarzenia, włączanymi do współdziałania w poszczególnych punktach spaceru. Wspólnie m.in. karmiono gołębie, jedzono szarlotkę w miejscu dawnego sadu czy grano w bule.

Założeniem projektu „Spacery z Abstrakcjami” z jednej strony było dostarczenie zwiedzającym informacji na temat interesujących, choć nieoczywistych i często mało popularnych miejsc w Olsztynie oraz historii z nimi związanych, a z drugiej rozrywki wynikającej z uczestnictwa w „żywym” zdarzeniu, chwilami mogącym przypominać zbiorowy happening.
R E K L A M A
banner
Opracowano trzy trasy zwiedzania, a podczas każdego z trzech spacerów na zwiedzających czekały inne atrakcje. Poprzednie wycieczki dotyczyły kolejno zbrodni i spektakularnych przestępstw w Olsztynie (spacer Michała Krawiela „Olsztyn z nożem w plecach”) oraz próby ukazania Olsztyna od rzadziej uczęszczanej, mniej reprezentacyjnej strony (spacer Jaksy i Żonkila „Olsztyn kuchni i podwórka”).

Projekt był współfinansowany przez Samorząd Miasta Olsztyna.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl