Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-08-03 13:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze z Offenburga odwiedzili Olsztyn

Olsztyn24
Harcerze z Offenburga w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Od piątku (31.07) na obozie w Pozezdrzu koło Węgorzewa przebywa ponad osiemdziesięciu harcerzy z Offenburga - partnerskiego miasta Olsztyna. Dzisiaj (3.08) goście z Niemiec odwiedzili Olsztyn.

Wizytę w stolicy Warmii i Mazur harcerze z Offenburga rozpoczęli od spotkania z prezydentem Piotrem Grzymowiczem w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta. Prezydent opowiedział gościom o historii i teraźniejszości miasta, jego znakomitych mieszkańcach, źródłach i przebiegu partnerskiej współpracy z Offenburgiem, a także wyjaśnił, dlaczego Olsztyn jest aktualnie rozkopany. Na zakończenie spotkania niemieccy harcerze zostali obdarowani pamiątkami z Olsztyna.

W programie wizyty jest jeszcze zwiedzanie olsztyńskiej starówki i seans fulldome w Olsztyńskim Planetarium. Na koniec harcerze z Niemiec spotkają się ze swoimi organizacyjnymi kolegami i koleżankami z Hufca Warmińskiego ZHP.
R E K L A M A
banner
Na czele harcerskiej delegacji z Offenburga stoi Jess Haberer - m.in. honorowy zastępca nadburmistrza Offenburga, emerytowany dyrektor szkoły w Offenburgu, przewodniczący harcerskiego szczepu Konradin i szef kapeli miasta Offenburg.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wizyta niemieckich harcerzy w olsztyńskim ratuszu

03-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl