Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Laura Kowalska | 2015-08-03 22:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Gorące dni w gospodarce odpadami

Olsztyn24
Od lewej: Adam Sierzputowski, Janusz Cichoń i Ryszard Szymański podczas zwiedzania ZGOK (fot. Laura Kowalska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mimo pełni lata i sezonu urlopowego, wiele dzieje się w gospodarce „śmieciowej” na Warmii i Mazurach. Minister Janusz Cichoń zwiedził dzisiaj (3.08) Zakład Unieszkodliwia Odpadów Komunalnych w Olsztynie, którego budowa jest na ukończeniu. W rozmowie z Prezesem Zarządu spółki ZGOK i dyrektorem ds. technicznych Ryszardem Szymańskim wyraził uznanie i zadowolenie z tempa prac i osiągniętych efektów.

Minister od lat zaangażowany jest w propagowanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Podczas wizyty w ZUOK-u uczestniczył akurat w montażu prasy do zgniatania produktu końcowego, jakim będzie paliwo alternatywne.

- To już ostatnie urządzenia montowane z zakładzie - powiedział Adam Sierzputowski, prezes ZGOK w Olsztynie. - W drugiej połowie sierpnia planowane są testowe rozruchy linii technologicznych, a uroczyste otwarcie zakładu odbędzie się z końcem września br.
R E K L A M A
banner
Podczas zwiedzania zakładu ministra Cichonia szczególnie interesowały kwestie finansowe przygotowanej inwestycji. Podkreślił, iż należy dążyć, jak ma to miejsce w całej Europie, do maksymalnego wykorzystywania odpadów tak, by uzyskany rachunek ekonomiczny z czasem spowodował zmniejszenie obciążeń fiskalnych dla mieszkańców z tytułu zagospodarowania odpadów. Minister zadeklarował dalszą pomoc w działaniach, które pomogą ten cel zrealizować.

Olsztyński zakład będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce i w Europie. Znajdzie w nim zatrudnienie ponad 100 osób.

Laura Kowalska

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~allensteiner / 2015-08-05 16:01
Projekty, budowle, delegacje, może i wycieczki, by podziwiać. Ale śmiecie zaczynają się na śmietniku. A w moim blokowisku ograniczona jest skłonność wrzucenia co trzeba do pojemników o właściwym kolorze. Zresztą, tak dokładnie nie wiadomo, czy kartony po sokach albo mleku to makulatura, czy plastyk? Można to znaleźć gdzieś w internecie, ale komu by się chciało fatygować internet w tak błahej sprawie.Czy wytłaczanki po jajkach to makulatura, czy już zwykły śmieć?... Dziesiątki milionów wydane na inwestycje bez wsparcia setami tysięcy na propagandę zmienią niewiele.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl