Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Robert Chruściński | 2015-08-07 13:27 | Rozmiar tekstu: A A A
Wariacje mazurskich smaków

Kulinarny konkurs 7 Cudów Mazur

Olsztyn24
 
Rozpoczął się wakacyjny konkurs kampanii 7 Cudów Mazur „Wariacje mazurskich smaków”, którego głównym celem jest wyłonienie najciekawszego przepisu oddającego charakter krainy tysiąca jezior. To doskonała okazja, aby zaprezentować polskim i zagranicznym turystom bogactwo i różnorodność mazurskich tradycji kulinarnych. Na zwycięzcę czeka sprzęt AGD. Konkurs potrwa do 16 sierpnia.

– Mazury, to nie tylko wspaniałe jeziora, lasy, zabytki czy miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to również region bogaty kulturowo. Kuchnia mazurska jest niezwykle urozmaicona. Turyści, którzy nas odwiedzają chętnie wybierają regionalne przysmaki jak np. smażone plińce z pomoćką czy schab po mazursku. Chcemy zachęcić odwiedzających do odkrywania mazurskich smaków, dlatego też rozpoczęliśmy specjalny konkurs na regionalny przepis, z którym zmierzą się profesjonalni kucharze 22 sierpnia, podczas finału kampanii 7 Cudów Mazur – zapowiada Józef Karpiński, burmistrz Rynu.

W konkursie może wziąć udział każdy kto do 16 sierpnia prześle na adres: 7cudowmazur@vmgpr.pl swój przepis na mazurski przysmak oraz dołączy zdjęcie wykonanej potrawy. Ocenie będzie podlegać przede wszystkim inwencja autora oraz nawiązanie do charakteru regionu Mazur. Każda propozycja powinna zawierać tytuł, opis składników, a także sposób przygotowania dania. Konkursowicz może zgłosić maksymalnie trzy propozycje. Osoba, która zostanie wybrana przez jury otrzyma parowar firmy Klarstein do jednoczesnego gotowania na parze trzech potraw. W konkursie udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia.
R E K L A M A
banner
Zwycięski przepis zostanie wykorzystany w trakcie kulinarnego pojedynku blogerów, który odbędzie się 22 sierpnia w Rynie, podczas finału kampanii 7 Cudów Mazur. Trzech kucharzy sprawdzi swoje umiejętności przygotowując zaproponowany pomysł na mazurski specjał. Kulinarne zawody odbędą się w ramach festynu Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem.

Laureata kulinarnego konkursu „Wariacje mazurskich smaków” poznamy 19 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone na fanpage’u i stronie internetowej kampanii 7 Cudów Mazur. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na Facebooku oraz stronie internetowej kampanii www.7cudowmazur.pl.

Robert Chruściński

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl