Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MM | 2015-08-13 17:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak skorzystać z funduszy unijnych?

Olsztyn24
Szkolenie odbyło się w sali sesyjnej olsztyńskiego starostwa (fot. SP)
Edukacja w funduszach europejskich 2014-2020 była tematem warsztatów, które odbyły się dzisiaj (13.08) w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Szkolenie skierowane było do przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i instytucji z terenu powiatu olsztyńskiego.

- Państwa obecność jest dowodem na to, że myślicie o pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój swoich przedsiębiorstw, jednostek i organizacji, co z kolei przekłada się na rozwój gospodarki i kultury w powiecie. Życzę, by dzisiejszy dzień spędzili Państwo pracowicie i owocnie - powitała uczestników spotkania Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Droga do skorzystania z funduszy europejskich jest trudna, ale nie niemożliwa. Przekonywała o tym Dagmara Bielawska z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
R E K L A M A
banner
- Pisząc projekty musicie brać pod uwagę strategię, jaką Unia przyjęła. A skupia się na działaniach wdrażających reformy, umożliwiające wspieranie gospodarki i wychodzenie państw z kryzysu. Dlatego musicie pamiętać, że jeśli na przykład chcecie zrealizować projekt z myślą o przedszkolaku, to musicie mu dać takie umiejętności, by przez cały proces edukacji przygotować go do późniejszego wejścia na rynek pracy - mówiła.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zasadami, którymi kieruje się unia, rozpatrując wnioski o dofinansowanie. Wiedza teoretyczna była poparta przykładami praktycznymi.

- Myśląc o projektach miękkich, trzeba pamiętać o trzech aspektach. Pierwszym z nich jest zrównoważony rozwój, czyli takie działania, które nie odbywają sie kosztem środowiska. Starajcie się zatem edukować, np. o segregacji odpadów, realizować gry terenowe, które nawet po zakończeniu finansowania mogą być nadal realizowane. Drugą ważną kwestią jest równanie szans. Przyglądajcie się, czy istnieją jakieś bariery, które możecie poprzez swój projekt zniwelować. Może to być zapewnienie kosztów przejazdu na zajęcia w mieście dzieciom ze wsi. Tworząc stronę internetową, wprowadźcie opcję dla osób niewidomych. Przy projektach inwestycyjnych, np. budowie boiska, myślcie o przystosowaniu toalet do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niech to boisko będzie wielofunkcyjne - z koszami do koszykówki, bieżnią itp. Warto zawsze pomyśleć o miejscu z przewijakiem dla małych dzieci, stojakach na rowery... Trzecim ważnym punktem polityki przyznawania środków europejskich jest działanie na rzecz społeczeństwa informacyjnego, np. poprzez upowszechnianie nowych technologii - opowiadała Dagmara Bielewska.

Spotkanie w Starostwie zapoczątkowało cykl czterech szkoleń o tematyce funduszy unijnych. Kolejne odbędzie się 25 sierpnia pod nazwą „Włączenie społeczne w funduszach europejskich”. Na 7 września zaplanowane zostało seminarium „Fundusze Europejskie 2014-2020”, a na 22 września - warsztat „Przygotowanie wniosku aplikacyjnego do EFS”.

Zasady rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.eswip.pl

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl