Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-08-14 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Obsługa tramwajów odbywa szkolenia

Olsztyn24
Olsztyński Solaris Tramino (fot. Archiwum)
Praca wre na wszystkich odcinkach budowanego w Olsztynie tramwajowego torowiska. Pełną parą idą także przygotowania do obsługi nowoczesnych pojazdów.

Szkolenia, egzaminy, dodatkowe podnoszenie kwalifikacji. Olsztyńscy motorniczowie przygotowują się do poprowadzenia tramwajów. Po szynach w stolicy regionu na trzech liniach kursować będzie 15 pojazdów. Większość jest już w zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej, wszystkie będą przed końcem września.

Uprawnienia do prowadzenia pojazdów zdobywali kierowcy teraz przewożących pasażerów autobusami komunikacji publicznej. 40 osób przygotowywało się do nowego fachu w Toruniu, tam też zdawali niezbędne egzaminy. To zarówno motorniczowie, jak i obsługa zajezdni.
R E K L A M A
banner
Niezależnie od egzaminu, 24 osoby przeszły kolejne szkolenie w Poznaniu. Od początku czerwca zdobywały doświadczenie związane z zarządzaniem, obsługą, naprawą i eksploatacji tramwajów, w szczególności Solaris Tramino, bo takie pojazdy będą wozić pasażerów w Olsztynie.

Przyszłych motorniczych - nie więcej niż 10 osób - przeszkoli też Miejski Urząd Pracy. Kurs ma się rozpocząć we wrześniu. Zajęcia potrwają półtora miesiąca.

Ale obsługa tramwajów to nie tylko ludzie, ale też niezbędny sprzęt. W lipcu MPK kupiło pojazd, który ma być wykorzystywany przy usuwaniu skutków ewentualnych awarii i kolizji. Inwestycja kosztowała nieco ponad milion złotych. Jednak to nie koniec zakupów. W tym roku do Olsztyna mają trafić jeszcze: dźwig do wkolejania tramwajów oraz podnośnik do naprawy uszkodzeń trakcji zasilającej tramwaje.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl