Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-08-17 12:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Andrzej Haliński gościem wieczoru inaugurującego kolejną edycję Festiwalu Filmowego BlueBox

Olsztyn24
Andrzej Haliński | Więcej zdjęć »
W Tartaku Raphaelsohnów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zainaugurowano wczoraj (16.08) trzecią edycję Festiwalu Filmowego BlueBox. Bohaterem spotkania połączonego z wernisażem wystawy scenografii - „Od Starej Baśni do Zaćmy”- był Andrzej Haliński.

Andrzej Haliński od 1972 zawodowo zajmuje się scenografią filmową, a także projektami dla Teatru Telewizji. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich (w tym przewodniczącym Koła Scenografów). Powołany w skład Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za scenografię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – w 1987 za „Cudowne dziecko” i w 1999 za „Ogniem i mieczem”. Kilka razy był nominowany do Orła w tej kategorii.

Podczas spotkania scenograf opowiedział m.in. o swoim dorobku, metodach pracy scenografów, rozwoju techniki w dziedzinie scenografii filmowej oraz zaprezentował jej możliwości na przykładzie filmu „1920 Bitwa Warszawska” Jerzego Hoffmana.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo wczorajszego spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: Spotkanie z Andrzejem Halińskim w ramach festiwalu BlueBox

16-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl