Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-17 18:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn kocha - Olsztyn miga

Olsztyn24
Utwór „Olsztyn kocham” Czeronego Tulipana zostanie przerobiony na język migowy

Olsztyn kocham, moją małą Amerykę - te doskonale znane słowa przekażą w języku migowym znani olsztynianie. W stolicy regionu powstaje oryginalny teledysk do utworu grupy Czerwony Tulipan.

Rapowa, w wykonaniu chóru, instrumentalna - kilka oryginalnych odsłon miała dotychczas pieśń „O Warmio moja miła”, będąca hymnem Olsztyna. Coraz więcej wyjątkowych wykonań ma też utwór Czerwonego Tulipana „Olsztyn kocham”. Interpretował go już olsztyński raper Świder, w swój utwór fragment wplotła grupa Enej, a teraz powstanie wersja dla niesłyszących.

Olsztyńska Fundacja Dźwięki Ciszy realizuje projekt „Olsztyn kocha - Olsztyn miga”. Do współpracy - poza podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących - zostali zaproszeni znani olsztynianie. W teledysku pojawią się i „zaśpiewają” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, siatkarz Marcin Możdżonek, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, tancerka Iwona Pavlović, piosenkarz Norbi i zawodniczka mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczak. Na ekranie pojawią się też tancerze zespołu Warmia.
R E K L A M A
banner
Celem tej inicjatywy jest m.in. podniesienie poczucia własnej wartości osób głuchych, pokonywanie przez nie barier, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie. Poza tym będą one mogły zaistnieć dzięki swemu zaangażowaniu w mediach i pokażą, że można znaleźć wspólne płaszczyzny ze świata słyszących i niesłyszących, które umożliwiają integrację.

- Chcemy pokazać, że Olsztyn jest bardzo przyjaznym miastem - tłumaczy prezes fundacji, Ewa Miller. - Nie było trudno namówić do współpracy znanych olsztynian. Nie przestraszyli się zadania.

Olsztyńska młodzież pomysł na teledysk podpatrzyła u warszawskiej grupy Młodzi Migają Muzykę. Jej klipy udostępniane w sieci cieszą się ogromną popularnością. W lutym odbyły się specjalne warsztaty, podczas których artyści ze stolicy dzielili się wiedzą, w jaki sposób tworzyć takie teledyski. Od tego czasu młodzi twórcy z Olsztyna przygotowali już dwa klipy.

- Trzeba pamiętać, że nie każdą piosenkę jest łatwo przetłumaczyć na język migowy - dodaje Ewa Miller. - Choćby ze względu na metafory albo specyficzny rytm.

Właśnie trwają zdjęcia do teledysku, którego produkcję finansowo wsparła gmina Olsztyn. Ostateczny efekt będziemy mogli zobaczyć przed końcem września. Film będzie dostępny m.in. w serwisach społecznościowych.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl