Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-24 16:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezes Jerzy Szmit nie komentuje doniesień dziennika Fakt

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Biurze Poselskim PiS | Więcej zdjęć »
- To są moje sprawy prywatne - odpowiedział Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim, pytany o publikację dziennika Fakt, według którego prezes prowadzi podwójne życie: mając rodzinę w Olsztynie, związał się z mieszkanką jednej z podwarszawskich miejscowości. Prezes nie skomentował również pytania o prawdziwość informacji opublikowanej przez Fakt.

Okazją do zadania pytań o tę, niewątpliwie trudną i możliwe, że brzemienną w skutkach dla dalszej kariery politycznej prezesa i posła do Sejmu RP Jerzego Szmita, nadarzyła się podczas dzisiejszej (24.08) konferencji prasowej olsztyńskiego PiS z udziałem Jerzego Szmita, radnego Rady Miasta Olsztyna Krzysztofa Marka Nowackiego i działacza społecznego, sympatyka PiS Radosława Nojmana. Tematy konferencji były dwa:

1) niezorganizowanie przez prezydenta Olsztyna uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 95. Rocznicy Bitwy Warszawskiej,
2) organizacja obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na cmentarzu wojennym przy ulicy Szarych Szeregów.
R E K L A M A
banner
- 15 sierpnia w Olsztynie nie wydarzyło się nic, o czym moglibyśmy powiedzieć, że było to uhonorowanie wielkiej rocznicy Bitwy Warszawskiej - stwierdził prezes Jerzy Szmit.

- Wojewoda i marszałek województwa zlekceważyli metropolitalny charakter naszego miasta i to, że jesteśmy stolicą województwa, uchylili się od zorganizowania uroczystości z okazji święta państwowego. Uroczystości nie zostały zorganizowane również przez prezydenta Olsztyna. Piotr Grzymowicz zapomniał o tym podstawowym obowiązku. Mam nadzieję, że to zdarzenie ma charakter incydentalny - dodał Krzysztof Marek Nowacki.

W tej sprawie radny Nowacki skierował do prezydenta Piotra Grzymowicza list, by prezydent w przyszłości „tego typu błędów nie popełniał”.

Większa część konferencji poświęcona była obchodom zbliżającej się 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Według planu, uroczystości organizowane przez prezydenta Olsztyna, podobnie jak w poprzednich latach, odbędą się na cmentarzu wojennym przy ul. Szarych Szeregów.

- Obchody kolejnej rocznicy wybuchu II wojny Światowej mają odbyć się tak naprawdę na cmentarzu żołnierzy radzieckich -
stwierdził Jerzy Szmit. - Obchodzenie tam rocznicy wybuchu wojny jest tak naprawdę bardzo głębokim fałszowaniem prawdy historycznej - dodał.

- Cmentarz wojskowy przy ul. Szarych Szeregów składa się z dwóch części: wojennej - gdzie mamy groby głównie żołnierzy Armii Czerwonej, są tam też Francuzi i Polacy - i tzw. części garnizonowej, związanej z obecnością wojska w Olsztynie; leżą tam żołnierze z garnizonu niemieckiego, ale też żołnierze z powojennego garnizonu olsztyńskiego -
wyjaśnił Radosław Nojman. - Na części garnizonowej znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy polskich z 1939 roku, walczących w wojnie obronnej na północnych rubieżach Rzeczypospolitej. Władze miasta od lat organizując uroczystości po tej stronie cmentarza, gdzie leżą sowieci, dają wyraz temu, że nie pamiętają o naszych żołnierzach - tych, którym właśnie w tym momencie powinniśmy oddawać hołd - dodał Nojman.

Nojman przypomniał też, że w Olsztynie jest kilka miejsc historycznie związanych z II Rzeczpospolitą, które byłyby bardziej odpowiednie na miejsce organizacji uroczystości związanych z kolejnymi rocznicami napaści na Polskę najpierw hitlerowskich Niemiec a później Armii Czerwonej. Te miejsca to budynek przedwojennego Konsulatu Polskiego w Olsztynie, Dom Polski przy ul. Lanca czy Dom Gazety Olsztyńskiej.

W sprawie miejsca obchodów 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej poseł Jerzy Szmit skieruje list do prezydenta Piotra Grzymowicza, jednakże miejsca uroczystości zapewne już nie da się zmienić. Dlatego przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie wezmą udziału w organizowanych przez prezydenta uroczystościach, lecz zorganizują własne - na Placu Konsulatu Polskiego.

Całą konferencję prasową zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zainteresowanych szczegółami zachęcamy do obejrzenia nagrania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [8]
~tutaj rodzony / 2015-08-25 22:27
Ale si
~allensteiner / 2015-08-25 20:54
W ogóle świętowanie rocznicy wybuchu II WŚ w wyniku której dostaliśmy po tyłku wzbudza mieszane uczucia. A historykom przypomnieć warto, że to nie politycy II RP, ani rząd londyński sprawili,że w Olsztynie mówi się po polsku.
~liberał / 2015-08-25 16:19
Ależ to pan Szmit we wszystkich rzucał kamieniami, pusząc się na prawego i sprawiedliwego. Wieczny oskarżyciel moralny. pouczał, ganił, puszył się i kreował na autorytet moralny we wszystkich wymiarach. Wstydu nie ma ani honoru za grosz.
~Brr / 2015-08-25 16:16
W takiej sytuacji każdy ruch jest chybiony i działa na jego niekorzyść. Potwierdzi - wiadomo, spalony. Zaprzeczy - w sytuacji, gdy opisano prawdę, spalony, może nawet podwójnie, bo wypiera się i kłamie w żywe oczy. A brak komentarza jest nieoficjalnym potwierdzeniem, wiadomo, o co chodzi. Pierwsza opcja, choć to strzelenie w sobie w stopę, przynajmniej jest honorowa. Ale gdzie honoru szukać u człowieka, który ma podwójne standardy moralne... Ustawienie siebie na intratnej posadzie państwowej (samorządowej, administracyjnej etc.) w tych ciężkich czasach jest ważniejsze od jakiegoś tam honoru i godności... „Po pierwsze - absolutnie przyzwoity”... Należy wyjaśnić, że skandalem nie jest tylko i wyłącznie fakt zdrady, ale przede wszystkim to, że dopuścił się tego człowiek, który głosi i twierdzi, że wierzy w wartości katolickie. Mówi jedno, drugie robi, a ma czelność umoralniać innych. No jak to nazwać? To jest obrzydliwe! O wiele bardziej od zdrady...
~janek / 2015-08-25 15:06
Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w niego kamieniem. I po sprawie. Ja tam idę dzieciakowi książki kupić do szkoły...
~liberał / 2015-08-25 13:40
No nie, jeszcze i to? Oszukiwał ludzi, łamał prawo dorgowe i dwukrotnie zabrali mu prawo jazdy a teraz zdrady i życie na kocią łapę. Tfu, taki to i PiS. No i w Skokach był....
~obserwator / 2015-08-25 09:53
Nie komentuje podwójnego życia poseł Szmit i nie komentują tego czytelnicy tej wiadomości. Wszyscy nagle tacy kulturalni i delikatni !
~maniek / 2015-08-25 08:58
a co tu komentowac prawy i sprawiedliwy poucza innych a sam sie zagubil no i kariera patrioty legla w gruzach zegnaj jedynko na liscie wyborczej
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa działaczy Prawa i Sprawiedliwości

»

24-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl