Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-09 16:44 | Rozmiar tekstu: A A A

PiS: Należy sprawdzić czy miejscy radni mają prawo sprawować swoje mandaty

Olsztyn24
Poseł Jerzy Szmit i radni PiS w Radzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Poseł na Sejm Prawa i Sprawiedliwości wraz z radnymi tej partii zasiadającymi w Radzie Miasta Olsztyna - Jarosławem Babalskim, Dariuszem Rudnikiem i Krzysztofem Markiem Nowackim zwołał dzisiaj (9.03) konferencję prasową. Tematem konferencji były doniesienia prasowe na temat podejrzenia bezprawnego sprawowania mandatów radnych Rady Miasta Olsztyna przez osoby nie mające do tego prawa z powodu zamieszkiwania poza terenem gminy Olsztyn.

Jak się okazuje, część z olsztyńskich radnych może sprawować swoje mandaty bezprawnie, ponieważ posiadają nieruchomości poza Olsztynem, a ich postępowanie wskazuje na stałe z nimi powiązanie. Mandat radnego danej gminy natomiast mogą sprawować jedynie osoby, które mieszkają na jej terenie. W związku z tym gospodarze spotkania chcą powołania wewnątrz olsztyńskiej Rady Miasta komisji, która sprawdziłaby, czy faktycznie są wśród radnych mieszkający poza gminą Olsztyn. Jeżeli zaś podejrzenia się potwierdzą, radni i poseł chcą wygaszenia mandatów wskazanym osobom.

Pierwsze kroki w tej sprawie podjął już radny Jarosław Babalski. W ubiegły piątek (6.03) wystąpił do przewodniczącej Rady Miasta Haliny Ciunel z wnioskiem o ustalenie miejsca zamieszkania miejskich radnych. Jerzy Szmit natomiast zaprezentował wniosek do tejże rady o podjęcie uchwały o wygaszeniu mandatów radnych Miasta Olsztyna zamieszkałych poza obszarem gminy. Wspomniany wniosek zostanie również przekazany Państwowej Komisji Wyborczej.
R E K L A M A
banner
Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~gość / 2015-03-11 11:52
To jak udowodnicie zamieszkanie poza Olsztynem?
~nie / 2015-03-10 12:49
Zameldowanie nie ma znaczenia. Liczy sie zamieszkanie. Już sporo polskich radnych pożegnało się z mandatami, bo myśleli, że zameldowanie wystarczy.
~gość / 2015-03-10 09:55
Jak są zameldowani w Olsztynie to możecie im „skoczyć”.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja PiS ws. wygaszenia mandatów radnym miejskim spoza gminy Olsztyn

09-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl