Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Sławomir Rykowski | 2015-08-24 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Startuje Wielki Szlem w Olsztynie

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Galerii Warmińskiej (fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Tuż przed rozpoczęciem FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015, dzisiaj (24.08) zorganizowano w Galerii Warmińskiej konferencję prasową z udziałem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pawła Papke oraz reprezentacyjnych teamów, które zagrają w olsztyńskim turnieju – Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Wielkoszlemowa rywalizacja w stolicy Warmii i Mazur rozpoczyna się już we wtorek.

Olsztyn przez najbliższy tydzień będzie stolicą światowej siatkówki plażowej, a nad jezioro Ukiel zjedzie śmietanka beach volley`a. Duże oczekiwania skierowane są w stronę najlepszej polskiej pary kobiecej Brzostek/Kołosińska.

– Serdecznie zapraszamy na boiska, do śledzenia meczów wszystkich polskich par. Będzie nas sporo, więc pozostaje nam wszystkich ugościć na boiskach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i mamy nadzieję na dobre wyniki w Olsztynie – powiedziała Monika Brzostek, która wspólnie z Kingą Kołosińską kilka tygodni temu sięgnęła po historyczny, pierwszy medal mistrzostw Europy.
R E K L A M A
banner
Polska dwójka wróciła właśnie z turnieju w Long Beach, w którym zdobyła kolejne cenne punkty do rankingu. Rosnąca forma polskich siatkarek jest dobrym prognostykiem przed rozgrywkami Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Obecnie team Brzostek/Kołosińska znajduje się na miejscu premiowanym przepustką na igrzyska olimpijskie.

– W Kalifornii było bardzo sympatycznie, zajęłyśmy 9. miejsce. Wróciłyśmy wczoraj, zmiana czasu daje o sobie znać, ale już dziś idziemy na pierwszy trening. Z tego, co wiemy, boiska są bardzo dobrze przygotowane, więc nam pozostaje dobrze grać i poprawić swoje najlepsze osiągnięcie w World Turze, czyli wejść do ósemki. Gramy w tym roku równo i mam nadzieję, że właśnie w Polsce uda nam się to osiągnąć. A może uda się powalczyć o medal – stwierdziła broniąca polskiego duetu.

– Nie ukrywam, że z Moniką i Kingą wiążemy duże nadzieje, jeśli chodzi o dobry występ w naszym „domowym” turnieju z cyklu World Tour. Polska siatkówka rozwija się bardzo dobrze i to na każdym szczeblu rozgrywek. Dla przykładu – kilka godzin temu nasi kadeci w hali zostali mistrzami świata. Mam nadzieję, że w weekend będziemy cieszyć się z miejsc medalowych reprezentantów Polski. Zapraszam wszystkich na turniej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Codziennie przygotowaliśmy dla odwiedzających wiele atrakcji, aby można było połączyć emocje sportowe z miło spędzonym czasem – podsumował prezes PZPS Paweł Papke.

Warto podkreślić, że Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 to nie tylko rywalizacja sportowa. Zwykle w turniejach na całym świecie główny nacisk skierowany jest właśnie na aspekty sportowe, a działania artystyczne są tylko uzupełnieniem, dodatkiem dla kibiców. W olsztyńskich zawodach będą one odgrywać dużo większą rolę. Program animacyjny Grand Slamu pęka w szwach i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Organizatorzy postawili na aktywne spędzanie czasu – dla najmłodszych przygotowano treningi siatkarskie z mistrzami Kinder + Sport Kids Camp, które prowadzić będzie 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka, a starsi będą mogli sprawdzić się m.in. w zajęciach zumba fitness, jumping fitness czy jodze na plaży. Koniec rywalizacji sportowej wcale nie będzie oznaczał końca atrakcji, a wieczorami Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel nadal będzie tętnić życiem. W Strefie Kibica nie zabraknie animacji i atrakcji rodzinnych, a także dyskotek (od godz. 20). Zaplanowano również pokazy i warsztaty kulinarne, warsztaty tematyczne oraz siatkarskie kino – plenerowe pokazy najsłynniejszych meczów w historii polskiej siatkówki.

Informacje z Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 na bieżąco można śledzić na stronie internetowej zawodów – www.grandslam.pzps.pl oraz na turniejowych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.

Sławomir Rykowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl