Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2015-07-22 22:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Gospodarze miasta i regionu w Warszawie promowali Grand Slam Olsztyn 2015

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Warszawie (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pod koniec sierpnia w Olsztynie odbędzie się siatkarski turniej FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Temu wydarzeniu poświęcona była dzisiejsza (22.07) konferencja w Warszawie z udziałem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i prezesa PZPS Pawła Papke.

Turnieje siatkówki plażowej o najwyższej światowej randze są organizowane na Warmii i Mazurach od 2004 roku. Wydarzenia z cyklu World Tour mężczyzn, a następnie kobiet oraz imprezy z cyklu Grand Slam odbywały się do tej pory w Starych Jabłonkach. W 2013 roku w mała miejscowość pod Ostródą była gospodarzem prestiżowych mistrzostw świata.

W tym roku impreza została przeniesiona do Olsztyna i odbędzie się na terenie plaży miejskiej. To właśnie tutaj w ostatnim czasie oddano do użytku nowoczesną infrastrukturę rekreacyjno-sportową, która powstała m.in. dzięki europejskim funduszom. Niewiele osób pamięta już, że to właśnie tutaj na początku lat 90-tych ubiegłego wieku rozgrywane były pierwsze w kraju zawody na piasku.
R E K L A M A
banner
W spotkaniu z przedstawicielami ogólnopolskich mediów marszałek Gustaw Marek Brzezin podkreślał walory turystyczne i gospodarcze naszego województwa.

- Chcemy podtrzymać tradycje siatkówki plażowej na Warmii i Mazurach, regionie, który nie bez powodu nazywany jest Cudem Natury – zapewniał marszałek na konferencji. - Jest to doskonała okazja, by przekazać światu, że w ostatnich latach w każdej dziedzinie życia poszliśmy do przodu i w całości w odpowiedni sposób wykorzystaliśmy unijne środki. Liczymy, że po raz kolejny przyjadą do nas dziesiątki tysięcy turystów, ale wiem też nie zawiodą również mieszkańcy Warmii i Mazur.

O przygotowaniach do sierpniowej rywalizacji mówili również: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, związany z Olsztynem Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju oraz reprezentantki Polski w siatkówce plażowej - Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska.

Już teraz wiadomo, że oprócz polskich par swój przyjazd na Warmię i Mazury zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z całego świata - łącznie z medalistami niedawno zakończonych mistrzostw świata w tej dyscyplinie sportu.

FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn to jednak nie tylko sportowe zmagania z udziałem siatkarzy plażowych. Przez sześć dni w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel zaplanowano szereg innych atrakcji, występów artystycznych, koncertów, czy eventów sportowych dla najmłodszych.

Impreza potrwa od 25 do 30 sierpnia 2015 roku.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl