Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-08-25 17:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Olsztyńską Kartą Miejską łatwiej podróżować

Olsztyn24
Takich kart w Olsztynie wydano już ponad 3,5 tysiąca | Więcej zdjęć »
Już ponad 3,5 tys. olsztynian korzysta z kart miejskich. To nowoczesny nośnik - przede wszystkim - biletów na przejazdy komunikacją publiczną.

Olsztyńska Karta Miejska jest jednym z elementów projektu związanego z modernizacją transportu zbiorowego w Olsztynie. Można z niej korzystać dzięki nowym, wielofunkcyjnym kasownikom, które są już zamontowane w większości autobusów. Pojawią się także w tramwajach. Kartę - elektroniczną portmonetkę - można załadować kwotą od 10 do 200 złotych. Mogą być do niej również przypisywane bilety okresowe.

Aby skasować bilet jednorazowy, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na urządzeniu (N - bilet normalny, U - bilet ulgowy) i przyłożyć załadowaną kartę do czytnika. Wówczas pobrana zostanie odpowiednia kwota za przejazd.
R E K L A M A
banner
Nieco inaczej przedstawia się kasowanie biletów w autobusach linii nr 5, 17, 82 i 88, czyli wyjeżdżających poza granice administracyjne Olsztyna. Jeśli wysiadamy z któregoś z tych pojazdów jeszcze na terenie Olsztyna, trzeba przyłożyć kartę do kasownika drugi raz. Za pierwszym razem pobierana jest opłata jak za przejazd aglomeracyjny (normalny bilet to koszt 4 zł), a za kolejnym - w granicach Olsztyna - zwracana jest kwota 1,10 zł (bowiem bilet normalny w tym przypadku kosztuje 2,90 zł).

Cała procedura nie będzie konieczna, jeśli podczas jutrzejszej (26.08) sesji Rady Miasta Olsztyna radni podejmą uchwałę o zmianie taryfy za przejazdy komunikacją publiczną w Olsztynie. Wówczas bilety jednorazowe będą kosztować tyle samo, niezależnie od tego czy poruszamy się w granicach administracyjnych Olsztyna czy wyjeżdżamy za miasto. Co ważne, ceny biletów sieciowych również zostaną ujednolicone - przejazdówki mają kosztować 88 złotych.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl