Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-26 15:13 | Rozmiar tekstu: A A A

PKP PLK korygują rozkład jazdy

Olsztyn24
 
Od wtorku, 1 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii prowadzonych przez zarządcę infrastruktury. Ich kolejne efekty pasażerowie odczują w grudniu – to skrócone czasy przejazdu, nowe połączenia i wyższy komfort podróży, nowocześniejszy tabor.

Obecna korekta rozkładu jazdy jest piątą z sześciu wprowadzanych w ciągu roku. Wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Od września, te warte kilkadziesiąt miliardów złotych prace, będą kontynuowane m.in.: na linii Rybnik Towarowy – Chałupki, Kraków Główny – Przemyśl, Warszawa – Skierniewice, Warszawa – Białystok, Wrocław – Poznań, czy na Nadodrzance. Z myślą o pasażerach PLK zmienia stacje Jelenia Góra, Gliwice, Radom, Zielona Góra – budowane są wygodne perony z dostępem dla osób niepełnosprawnych nowe oznakowanie i system informacji. Powstaje też najnowocześniejszy dworzec w Polsce – Łódź Fabryczna.

Prace w regionach
R E K L A M A
banner
Zarządca infrastruktury kontynuuje roboty torowe m.in. na odcinkach Chorzów Batory – Katowice, Wronki – Miały, Gniezno – Trzemeszno oraz na mostach w Tomaszowie Mazowieckim i w Poznaniu Starołęce. Rozkład jazdy na linii Warszawa – Skierniewice, pomimo kończonej inwestycji, uwzględnia sprawniejszy dojazd pasażerów m.in. z Łodzi do Warszawy. Podobne działania są prowadzone we Wrocławiu, gdzie PLK i przewoźnicy wspólnie przygotowali rozkład, który zapewnia wjazd maksymalnej liczby pociągów do Wrocławia, pomimo prowadzonej obecnie modernizacji ważnego wiaduktu kolejowego. O szczegółach połączeń w poszczególnych województwach informują przewoźnicy regionalni.

Nowe połączenia i wygodniejsza podróż

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy to nowe połączenia. PKP Intercity w soboty i niedziele uruchamia pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna. Od września dodatkowy skład TLK „Mewa” pojedzie codziennie w relacji Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia. Od poniedziałku do piątku oraz w niedziele do dyspozycji podróżnych będzie także TLK „Mamry”, który będzie kursował w relacji Olsztyn Główny – Poznań Główny – Olsztyn Główny. Dodatkowy pociąg TLK „Szyndzielnia” od września pojedzie codziennie w relacji Wrocław Główny – Bielsko Biała – Wrocław Główny.

Kolejna zmiana, która wiąże się z poprawą komfortu podróży dla pasażerów to podwyższenie kategorii pociągów TLK na InterCity (IC). Na trasach Przemyśl – Bydgoszcz – Przemyśl, Lublin – Bydgoszcz- Lublin, Lublin – Gdynia – Lublin oraz Lublin – Warszawa – Lublin pojadą zmodernizowane wagony. Do dyspozycji podróżnych będą gniazdka, klimatyzacja oraz w części wagonów miejsca przystosowane do przewozu rowerów. Składy będą posiadały specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Informacja już teraz

Na głównych dworcach podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Informacje o aktualnych rozkładach można również uzyskać za pośrednictwem zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej, oficjalnym profilu Zarządcy Infrastruktury na Facebooku czy infolinii 19 757. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów wraz z informacją o prowadzonych inwestycjach są już dostępne na stronach internetowych m.in.: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.

Korekta będzie obowiązywała do 17 października br. Jest to przedostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl