Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-08-27 16:29:00 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na ostatni wakacyjny weekend z Olsztyńskim Latem Artystycznym

Olsztyn24
 
Przed nami ostatni już wakacyjny weekend tego lata. Warto wykorzystać dobrą pogodę i spędzić ten czas na świeżym powietrzu - zachęca do tego Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, który wraz z partnerami przygotował na ten czas koncerty i zabawy dla dzieci.

Program imprez:

» 28 sierpnia (piątek) godz. 20.00, Amfiteatr im. Czesława Niemena
R E K L A M A
banner
Finał obchodów 10-lecia TVP Olsztyn: Koncert Tales of Pink Floyd

Brytyjski zespół, który w latach 70. osiągnął rockową jonosferę, trwale wpisał się w historię muzyki rozrywkowej. Hołd legendarnej grupie oddadzą olsztyńscy artyści.

Tales of Pink Floyd to cover band założony w 2015 w Olsztynie przez pasjonatów twórczości angielskiej legendy rocka progresywnego. Ideą zespołu jest przedstawianie wybranej twórczości Pink Floyd w dość surowej formie, skupiając się głównie na samym dźwięku, ograniczając pozamuzyczne dodatki.

Repertuar stanowią krótkie, jak i bardziej rozbudowane formy. Zdarza się, że swojej opowieści Tales of zderza ze sobą całe utwory bądź ich fragmenty, tzw. cytaty.

W skład grupy wchodzą: Rafał Gajewski – śpiew, instrumenty klawiszowe; Piotr Szymański – gitary; Piotr Kulawczuk – bas; Marek Wiszniewski – gitara; Marek Matyjewicz – instrumenty perkusyjne; Dominik Skwarczyński – instrumenty klawiszowe i Cezary Makiewicz – śpiew, gitara akustyczna.

Bilety na koncert dostępne są w cenie 10 zł.

» 29 sierpnia (sobota) godz. 19.00, Amfiteatr im. Czesława Niemena

Oblicza Rocka: Koncert grupy Riverside
Support: Tune i Backward Runners

Riverside to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstała w 2001 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz klawiszowiec Michał Łapaj, który w 2003 roku zastąpił Jacka Melnickiego.

Do tej pory zespół wydał 5 albumów, natomiast aktualnie trwają pracę na szóstym krążkiem w dorobku grupy, który ma się ukazać jesienią 2015 roku. Skład zadebiutował wydanym w 2003 roku albumem pt. „Out of Myself”. Ostatnia, piąta płyta zespołu zatytułowana „Shrine of New Generation Slaves” została wydana w 2013 roku. Wydawnictwo dotarło do 2. miejsca zestawienia OLiS. Płyta trafiła także na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii.

Na koncercie w Olsztynie Riverside zaprezentuje materiał z powstającego właśnie albumu „Love, Fear and The Time Machine”.

Bilety na koncert dostępne są w cenie 20 zł.

» 30 sierpnia (niedziela) godz. 15.00, scena staromiejska

Bajkowe podróże Animacje dla dzieci oraz przedstawienie teatralne pt. „Smok Wawelski”.

Udział bezpłatny.

» 30 sierpnia (niedziela) godz. 20.00 bazylika konkatedralna św. Jakuba

XXXVII Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego

Koncert „Antiphona pneumatica” – muzyka dawna i nowa. Wystąpią:

- Anna Dramowicz – organy
- Jarek Kordaczuk – monokton (Olsztyn)

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl