Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-08-27 20:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Nowa taryfa za przewozy komunikacyjne

Dywity zadowolone z tańszych przejazdów

Olsztyn24
(fot. archiwum UG Dywity)
Tańsza o prawie 40 procent sieciówka dla mieszkańców gminy Dywity, wprowadzenie biletów czasowych, likwidacja liniówek oraz biletów aglomeracyjnych i jedna stawka dla Olsztyna oraz gmin sąsiednich – takie zmiany w taryfie przejazdów komunikacją zaproponowały władze Olsztyna.

– To krok w dobrą stronę, który uwzględnia również oczekiwania naszych mieszkańców – komentuje Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Decyzję o tańszych przejazdach podjęli podczas środowej (26.08) sesji radni miejscy Olsztyna. Od 1 listopada olsztyński ratusz planuje wprowadzić nową taryfę za przewozy autobusami komunikacji miejskiej w Olsztynie. Najważniejsza informacja to obniżenie aż o 1/5 ceny biletów sieciowych strefie miejskiej i blisko o 40% w strefie podmiejskiej. Teraz za całą sieciówkę na terenie Olsztyna i Dywit trzeba zapłacić 140 złotych, po zmianie cena biletu to 88 złotych.
R E K L A M A
banner
Co ważne – znikają bilety aglomeracyjne. Ceny pozostałych biletów w mieście nie ulegną zmianie, ale na nowej taryfie skorzystają mieszkańcy Dywit, gdzie docierają miejskie autobusy.

– Uznaliśmy, że trzeba odejść od zróżnicowania cen biletów na przejazdy na liniach miejskich i podmiejskich, i wprowadzić te same stawki. Bilet jednorazowy wszędzie będzie więc kosztował 2,90 zł - poinformował prezydent Piotr Grzymowicz.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Gmina Dywity wystąpiła wcześniej do prezydenta Olsztyna o zgodę na wydłużenie linii nr 82 i 88 do Dworca PKP tak, aby mieszkańcy gminy mogli przesiąść się wygodnie i kontynuować podróż tramwajem, busem, pociągiem, czy innym autobusem komunikacji miejskiej.

- Oczekujemy na pozytywne stanowisko prezydenta w tej sprawie – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Trwają też rozmowy gminy z Zarządem Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie na wydłużenie już teraz kolejnych kursów linii nr 17 do Dywit. Na najbliższej sesji Rady Gminy Dywity, która odbędzie się 31 sierpnia wójt zaproponuje także zwiększenie wydatków na transport publiczny.

Wśród podolsztyńskich samorządów Gmina Dywity aktywnie podejmuje działania związane z rozwojem komunikacji miejskiej na swoim terenie. Obecnie wprowadziła bilet elektroniczny dla ponad setki uczniów Zespołu Szkół w Dywitach. Już 1 września do Dywit przyjedzie specjalny autobus, w którym młodzież szkolna po raz pierwszy zapozna się praktycznie i doładuje Olsztyńską Kartę Miejską (OKM).

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl