Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-28 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Rada Powiatu Olsztyńskiego również po wakacjach

Olsztyn24
VII sesja Rady Powiatu Olsztyńskiego | Więcej zdjęć »
Z trzech działających w Olsztynie kolegialnych organów samorządu, Rada Powiatu Olsztyńskiego zakończyła przerwę wakacyjną jako ostatnia. VII w tej kadencji sesja Rady Powiatu Olsztyńskiego odbyła się dzisiaj (28.08) w Olsztynie.

Posiedzenie zdominowały sprawy związane z powiatowymi drogami, chociaż w tej sprawie radni uchwał nie podejmowali. Za to bardzo zainteresowani byli wyjaśnieniami starosty Małgorzaty Chyziak o sytuacji kadrowej w Powiatowej Służbie Drogowej. Zainteresowanie radnych wywołała informacja, iż sąd pracy I instancji przywrócił na stanowisko dyrektora Powiatowej Służby Drogowej Krystynę Plocek, która została zwolniona ze stanowiska przez Małgorzatę Chyziak, niedługo po objęciu stanowiska starosty.

- Decyzja sądu jest nieprawomocna, wnieśliśmy o uzasadnienie wyroku i kiedy otrzymamy to uzasadnienie będziemy decydować o tym, co można zrobić dalej. Na razie wszelkie rokowania na temat tego, jaka decyzja będzie podjęta, jest przedwczesne - powiedziała starosta Chyziak.
R E K L A M A
banner
Radnych interesował również stan obecny i plany inwestycyjne dotyczące dróg powiatowych. W tej sprawie pomiędzy radnymi opozycji, a radnymi koalicji rządzącej i członkami zarządu powiatu doszło do ostrego sporu. Spór będzie można prześledzić na nagraniu wideo z sesji, które niebawem udostępnimy.

Innym tematem, któym zajmowali się dzisiaj radni, było przygotowanie powiatowej oświaty do nowego roku szkolnego.

- Mamy informację, że wszyscy dyrektorzy szkół powiatowych są przygotowani do nowego roku szkolnego. Dyrektor wydziału oświaty, która objeżdżała ostatnio nasze szkoły, jest dobrej myśli. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów - stwierdziła pani starosta.

W tej części sesji radni podjęli uchwałę o zwiększeniu z 20. do 26. godzin pensum szkolnych pedagogów.

- Mamy trzech etatowych pedagogów szkolnych w trzech zespołach szkół powiatowych - wyjaśniła Małgorzata Chyziak. - Potrzebę zwiększenia liczby godzin pedagogom sygnalizowali sami dyrektorzy szkół. Ma to być z korzyścią i dla szkoły, i dla ucznia, i dla rodzica, bo nasza pracowania pedagogiczno-psychologiczna wydaje coraz więcej orzeczeń dotyczących uczniów.

Radni powiatu przyjęli także stanowisko, w którym protestują przeciwko planom wycofania z przychodni w Olsztynku specjalistycznej karetki ratunkowej i zastąpienia jej karetką „zwykłą”.

- Decyzja w tej sprawie należy do wojewody. My jednak z wycofaniem z Olsztynka karetki specjalistycznej się nie zgadzamy i przeciwko takiej decyzji protestujemy - powiedziała starosta Małgorzata Chyziak.

Ważnym punktem sesji było też przyjęcie sprawozdania z realizacji budżetu powiatu w I półroczu br. W ocenie starosty, budżet powiatu przedstawia się bardzo dobrze.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VII sesja Rady Powiatu Olsztyńskiego (2)

»

28-08-2015

image
VII sesja Rady Powiatu Olsztyńskiego (1)

»

28-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl