Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D.D. | 2015-08-31 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych

Olsztyn24
Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych (fot. organizatorów - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Warsztatami wokalnymi i gry na bębnach w sobotę 8 sierpnia br. we wsi Pajtuny w gminie Purda, zainicjowano spotkania ze sztuką różną. Pierwsze z planowanego cyklu Pajtuńskie Spotkanie Sztuk Różnych objęło warsztaty muzyczne i koncert, który stał się stałym elementem spotkań.

Warsztaty poprowadzone zostały przez  wspaniałych artystów Lydie Kotlinski - tradycyjny śpiew afrykański i Jerzego „Słomę” Słomińskiego - prekursora ruchu bębniarskiego. W zajęciach wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy pracowali bardzo uważnie i intensywnie, odkrywając w sobie nowe umiejętności i nieznaną sobie wrażliwość (jedno z założeń warsztatów). Grupy łączyły się i wspólnie muzykowano. Wieczorem chętni uczestnicy warsztatów zaprezentowali na scenie muzyczne efekty całodziennej pracy, które spotkały się z aplauzem publiczności. Wspólne muzykowanie, afrykańskie rytmy i melodie, pozwoliły na oderwanie się od codzienności wzbudzając wiele entuzjazmu i radości.

Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych uświetnił  koncertem niesamowicie energetyzujący Skadyktator i jego Kosmiczne Combo. Wszyscy muzycy zachwycili publiczność swoją energią, entuzjazmem i instrumentarium. Muzyka płynąca ze sceny, pozwoliła słuchaczom przenieść się w inny świat, świat emocji.
R E K L A M A
banner
Koncert przerodził się w niecodzienny jam session. Muzycy zamieniali się instrumentami, następnie dołączyli do nich prowadzący warsztaty Lydie i Słoma, i muzycy z widowni: Jarek, Czarek „Dziabąg” i Piotrek „Bielas” oraz czwórka dzieci, uczestników warsztatów.

I tak koncert, który miał trwać godzinę, przedłużył się do godzin czterech, a dla niektórych nawet do godzin rannych.

W trakcie imprezy prężnie działał „Pajtuński straganik”, na którym można było skosztować różnego rodzaju ciasta, wyjątkowy miętowy sok, świeże zimne mleko od gospodarza, smalec, a także pajtuńskie suszone jabłka oraz przetwory. Wszystkie wyroby przygotowali i podarowali mieszkańcy Pajtun. Pojawiła się również biżuteria ręcznie tworzona, obrazy, anioły, lalki wykonane ręcznie, deski wypalane, decoupage – wytwory lokalnych „ukrytych artystów”.

Były to pierwsze „Spotkania ze sztuką” w Pajtunach. Imprezę zorganizowano w uroczym miejscu, w siedlisku sołtys wsi Pajtuny, Doroty Pacholuk. To kolejne działanie pani sołtys, Rady Sołeckiej Pajtun oraz Nieformalnej grupy „Aktywne Pajtuny”, promujące wieś, a także integrujące mieszkańców wsi, okolic i ludzi z dalszych terenów Polski.

Przy wsparciu aktywnych mieszkańców wsi Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych obok Festiwalu Mniszka Lekarskiego rozpoczęły swoją historię.

Projekt  wsparli finansowo: Powiat Olsztyński, Gmina Purda, Family Farm sp. z o.o. w Wyrandach, Firma Scan Road, Pracownia Projektowa i Fotograficzna Tomasz Jakobielski, Firma Gwarant Waldemar Ostrowski, Agencja Punktt Szyldy Drewniane, Bartbo, Alarmex, Abadoc, Gospodarstwo Agroturystyczne „Warmiak”, Agrovent, Radna Powiatowa Teresa Chrostowska i pani Waleria Majewska.

D.D.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl