Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-09-01 19:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Rowerowa akademia zaprasza na lekcje jeżdżenia rowerem i przypomnienie przepisów

Olsztyn24
Półtoragodzinne ćwiczenia praktyczne odbędą się w Śródmieściu
Zachęta do jeżdżenia rowerem, ale jednocześnie przypomnienie przepisów. Olsztynianie mogą zapisać się do rowerowej akademii. Szkolenie odbędzie się w sobotę (5.09), w ramach festynu „Bezpieczny Olsztyn”.

Czy mogę jechać chodnikiem, jak powinien być oznakowany rower, jak bezpiecznie zaparkować jednoślad? Mieszkańcy stolicy regionu mają mnóstwo pytań związanych z bezpiecznym poruszaniem się rowerem. Dlatego - aby rozwiać wszelkie wątpliwości - zapraszamy na zajęcia Rowerowej Wieczorówki. Zgłoszenia udziału należy przesłać do piątku, 4 września, do 12:00 na adres e-mail: arczak.miroslaw@olsztyn.eu.

- Udział w zajęciach jest bezpłatny i przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich - zaznacza oficer rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. - Zaplanowaliśmy 45-minutową część teoretyczną oraz półtoragodzinne ćwiczenia praktyczne.
R E K L A M A
banner
Zajęcia teoretyczne odbędą się w bibliotece multimedialnej Planeta 11 o 14:00, a trasa wycieczki szkoleniowej zostanie wytyczona w oparciu o ulice Śródmieścia.

- Wymagania wobec uczestników ograniczamy do niezbędnego minimum, ale bezwzględnie będziemy egzekwować przepisowe wyposażenie roweru w tylny odblask, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek - dodaje Mirosław Arczak.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Wszyscy uczestnicy dostaną specjalne wydawnictwo tematycznie związane ze szkoleniem.

Rowerowa Wieczorówka jest modyfikacją zajęć realizowanych w bieżącym roku w dziewięciu olsztyńskich placówkach oświatowych w ramach programów „Rowerowa Szkoła” i „JAdę, NIE TANKUJĘ”. Działania oficera rowerowego na rzecz promowania bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów wynikają z realizacji „Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014-2020”, uchwalonej przez Radę Miasta Olsztyna we wrześniu 2014 r.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl