Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-04-10 01:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Oficer rowerowy zaprasza do „Rowerowej Wieczorówki”

Olsztyn24
Mirosław Arczak podczas wykładu w ramach szkółki MTB
Na naukę nigdy nie jest za późno! Zwłaszcza, gdy chodzi o temat tak aktualny i przydatny, jak bezpieczne korzystanie z roweru w ruchu miejskim. Aby wyjść naprzeciw licznym pytaniom i wątpliwościom olsztyńskich rowerzystów, dotyczących prawidłowych zachowań w ruchu drogowym oficer rowerowy Olsztyna Mirosław Arczak zaprasza na zajęcia Rowerowej Wieczorówki.

Pilotażowe zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich i odbędą się 17 kwietnia (piątek) w godz. 17:00-19:30. Program szkoleń przewiduje część teoretyczną (45 minut) i ćwiczenia praktyczne podczas 1,5-godzinnej jazdy po ulicach miasta. Pierwsza część odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38), a trasa przejazdu przebiegnie ulicami Śródmieścia i Zatorza.

- Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków podczas obu części, prosimy o wcześniejsze zapowiedzenie swojej obecności - tłumaczy Mirosław Arczak, inicjator Rowerowej Wieczorówki. - Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej 15 kwietnia na adres e-mail: arczak.miroslaw@olsztyn.eu.
R E K L A M A
banner
Zajęcia będą bezpłatne, a dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne wydawnictwo związane tematycznie ze szkoleniem.

- Wymagania wobec uczestników ograniczamy do niezbędnego minimum, ale bezwzględnie będziemy egzekwować przepisowe wyposażenie roweru w tylny odblask, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek - mówi Arczak. - Jako, że część praktyczna odbędzie się wieczorem, wszyscy powinni też pamiętać o sprawnym oświetleniu przednim i tylnym, którego z pewnością będziemy używać podczas jazdy.

Tematyka zajęć to:

» uporządkowanie wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów (mity i fakty),
» zapoznanie z miejską siecią dróg rowerowych i z obszarami przyjaznymi rowerzystom,
» zapoznanie z ułatwieniami dla ruchu rowerowego wprowadzonymi w ramach tymczasowej organizacji ruchu w Śródmieściu,
» praktyczne zasady jazdy w ruchu miejskim,
» bezpieczne parkowanie roweru,
» pytania uczestników.

Rowerowa Wieczorówka jest modyfikacją zajęć realizowanych w dziewięciu olsztyńskich placówkach oświatowych w ramach programów „Rowerowa Szkoła” i „JAdę, NIE TANKUJĘ”. Działania Oficera Rowerowego na rzecz promowania bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów wynikają z realizacji „Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014-2020”, uchwalonej przez Radę Miasta Olsztyna we wrześniu 2014 r.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl