Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-09-02 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Grunty przeszły w inne ręce. Co to oznacza dla Olsztyna i jego mieszkańców?

Olsztyn24
Podpisania umowy dokonano w ratuszowej Merówce | Więcej zdjęć »
Ten dokument otwiera nam drogę do dalszych działań i prac nad jedną z wizytówek miasta, czyli Dworcem Głównym - tymi słowami Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A. podsumował podpisanie aktu notarialnego na zamianę gruntów między Gminą Olsztyn a PKP S.A. Tym samym przygotowania do budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie wkroczyły w kolejny etap.

Zgodnie z podpisanym dzisiaj (2.09) dokumentem PKP S.A. otrzyma tereny w rejonie dworca Olsztyn Główny, niezbędne do realizacji projektu oraz dodatkowe grunty, które stanowią uzupełnienie transakcji i zostaną przeznaczone do komercyjnego zagospodarowania. W zamian za to spółka kolejowa przekaże miastu nieruchomość położoną przy Alei Sybiraków.

- Bardzo się cieszę, że finalizujemy zamianę nieruchomości z PKP S.A. – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Ta transakcja pozwoli na zrealizowanie kilku ważnych dla Olsztyna projektów, z których najistotniejszym jest budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, z nowym dworcem kolejowym, autobusowym i przestrzenią komercyjną. Ponadto mienie miasta powiększy się o zasłużony dla olsztyńskiego sportu stadion Warmii. Patrząc na sukcesy olsztyńskich sportowców oraz dynamicznie rosnącą tendencję olsztynian do aktywności ruchowej, jestem spokojny o jego racjonalne wykorzystanie. Mówiąc krótko - udało się i dziękuję za to partnerom z PKP S.A.
R E K L A M A
banner
- Chcemy, aby Olsztyn Główny był miejscem integrującym wszystkie środki transportu – wyjaśnia Grzegorz Tomaszewski. - Zamiana gruntów pozwoli nam na realizację tak dużej inwestycji i ułatwi rozmowy z potencjalnym inwestorem. Trwają ustalenia dotyczące formuły, w jakiej miałby być realizowany ten projekt.

Więcej informacji na temat planów PKP oraz miejskich w stosunku do wspomnianych gruntów dostępnych jest na zapisie wideo dzisiejszego spotkania w ratuszowej Merówce. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~mieszkaniec / 2015-09-02 22:55
Niech tylko inwestor nie slucha tych pseudospolecznikow bo zamiast tego dworca z CH bedziemy miec jakis barak
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie aktu notarialnego zamiany gruntów z PKP

02-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl