Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-09-06 01:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Sto lat! dla Jerzego Połomskiego

Olsztyn24
Jerzy Połomski | Więcej zdjęć »
Tradycyjne „Sto lat!” zaśpiewali olsztynianie Jerzemu Połomskiemu po zakończeniu sobotniego (5.09) koncertu w olsztyńskim amfiteatrze. Artysta wystąpił w Olsztynie jako gwiazda koncertu kończącego jubileuszową, XV edycję „Bezpiecznego Olsztyna”.

Za kilkanaście dni Jerzy Połomski kończy 82 lata. Artysta w żaden sposób nie pokazał jednak, że ma na karku „ósmy krzyżyk”. Doskonale poradził sobie z prawie półtoragodzinnym występem, śpiewając na żywo bardziej lub mniej znane starszemu pokoleniu piosenki i wiązanki piosenek. Na finałowej „Cała sala śpiewa z nami” piosenkarzowi wtórował cały amfiteatr.

Jerzy Połomski po raz drugi wystąpił w Olsztynie z koncertem w ramach „Bezpiecznego Olsztyna”. Pierwszy raz koncertował w 2009 roku, kiedy imprezy odbywały się jeszcze w Parku Jakubowo.
R E K L A M A
banner
- Mieliśmy bardzo dużo pytań i sugestii w sprawie Jerzego Połomskiego - wyjaśnia Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna. - Uznaliśmy, że warto go ponownie zaprosić. I nie żałujemy tej decyzji.  

Przed Jerzym Połomskim wystąpił olsztyński zespół Shantaż, wykonujący szanty i piosenki żeglarskie. Publiczność również świetnie się bawiła.

- Myślę, że dzisiejszy festyn i koncert w ramach jubileuszowej edycji „Bezpiecznego Olsztyna” można uznać za udany - mówi Krzysztof Otoliński. - Na festynie, podczas którego zaprezentowały się wszystkie odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście służby, było sporo osób, również na koncercie amfiteatr był pełny. Widać, że olsztynianie polubili „Bezpieczny Olsztyn” - dodaje.

W tym roku tematem przewodnim wrześniowej odsłony „Bezpiecznego Olsztyna” było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas festynu na starówce można było m.in. zobaczyć bardzo widowiskowy pokaz z zakresu ratownictwa drogowego, podczas którego strażacy pokazali, jak wydobywają osoby zakleszczone w pojazdach po wypadkach. Ale nie samą rozrywką uczestnicy festynu żyli.

- Jak zawsze podczas imprez z cyklu „Bezpieczny Olsztyn” staraliśmy się przekazywać ważne informacje z zakresu bezpieczeństwa w sposób łatwy i przyjemny, tak żeby uczestników nie znudzić, ale żeby jednak coś pożytecznego z udziału w naszej imprezie wynieśli - wyjaśnia dyrektor Otoliński.

Dodajmy jeszcze, że publiczność w amfiteatrze była świadkiem podpisania ważnego dla realizacji miejskiej strategii bezpieczeństwa porozumienia pod hasłem „Wybieram trzeźwość. Jestem odpowiedzialny”. Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie i Areszt Śledczy w Olsztynie umówiły się, że będą współdziałać w zakresie readaptacji skazanych za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych.        

Dzisiejsza impreza dedykowana była dojrzałym mieszkańcom Olsztyna. A już za trzy miesiące przyjdzie czas na „Bezpieczny Olsztyn” dla najmłodszych. 6 grudnia maluchy zaproszone zostaną do Uranii na coroczne spotkanie ze św. Mikołajem.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert Bezpieczny Olsztyn - Shantaż

»

05-09-2015

image
Koncert Bezpieczny Olsztyn - Jerzy Połomski

»

05-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl