Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-09-11 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Rodzinna impreza na otwarcie przystani na Słonecznej Polanie

Olsztyn24
Ośrodek żeglarski na Słonecznej Polanie nocą (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na Słonecznej Polanie w sobotnie przedpołudnie 26 września będzie się działo i w przystani, i na wodzie. Podczas Wojewódzkich Mistrzostw Nauticus Cup otwarta zostanie oficjalnie przystań Słoneczna Polana.

- Szykuje się więc wydarzenie z jednej strony sportowe, a z drugiej familijne, ponieważ zapraszamy całe rodziny – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Także te, które poważnie zastanawiają się nad zainteresowaniem swoich dzieci żeglarstwem. Mam nadzieję, że bardzo wiele osób połknie tego żeglarskiego bakcyla – dodaje prezydent.

Olsztyńska inwestycja nad Jeziorem Ukiel całkowicie odmieniła jego brzegi oraz wprowadziła do naszego miasta nową jakość współczesnej architektury i najnowszych technologii. Dzięki niej mieszkańcy Olsztyna już zyskali szeroki dostęp do samego jeziora, wiele nowych możliwości rekreacji, a wkrótce dostaną także możliwość korzystania z najnowszych zdobyczy techniki. Zbliża się zakończenie budowy obiektów na Słonecznej Polanie.
R E K L A M A
banner
Nowoczesne technologie wykorzystane będą również w części inwestycji usytuowanej na Słonecznej Polanie. Powstają tam wkomponowane w nabrzeżną skarpę, przeszklone budynki, które pełnić będą wielorakie funkcje. Znajdzie się tam hangar na łodzie i jachty, ogrzewana szkutnia (warsztat naprawczy dla łodzi) z zapleczem socjalnym, wypożyczalnia sprzętu pływającego. Oprócz tego kompleks pomieści restaurację, spa i sale konferencyjne. Wszystkie pomieszczenia są przeszklone i oferują wspaniały widok na jezioro. Latem szklane tafle będą rozsuwane i zapewnią bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą.

Najnowsze rozwiązania znajdą zastosowanie również przy ogrzewaniu obiektu. Głównym źródłem energii cieplnej dla Słonecznej Polany będą gruntowe wymienniki ciepła. Wraz z odwiertami o głębokości 150 metrów zapewnią zupełnie niezależny i ekologiczny sposób ogrzewania budynków wchodzących w skład kompleksu. Ciepło zostanie rozprowadzone w budynkach poprzez system ogrzewania podłogowego oraz system wentylacyjny.

Jedną z najważniejszych funkcji Słonecznej Polany będzie oczywiście zapewnienie przystani dla łodzi i jachtów. Marina wyposażona zostanie w dwa tak zwane slipy, czyli specjalne pomosty do spuszczania łodzi na wodę. Jeden z nich będzie zamontowany na stałe, a drugi, pływający, zapewni pełną elastyczność w spuszczaniu i wyciąganiu łodzi z wody. Do dyspozycji żeglarzy zostanie również oddany potężny dźwig o udźwigu 5 ton.

Kolejny interesujący element inwestycji to pływające pomosty. Te drewniane konstrukcje zakotwiczone są do betonowych balastów usadowionych na dnie jeziora. Pomosty stałe, okalające wybrzeże podświetlone zostaną energooszczędnymi ledami.

Budynek mariny wyposażony zostanie w nowoczesną windę dla osób niepełnosprawnych. Na dachach zlokalizowano tarasy widokowe, a ich pozostała przestrzeń zostanie pokryta zielenią. Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie przynosi mieszkańcom nie tylko niezliczone możliwości rekreacji w wielu miejscach nad naszym największym jeziorem. Wprowadza nas także w świat zaawansowanej techniki i nowoczesnych technologii.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~stary malkontent / 2015-09-11 18:48
już coś tam obejrzałem. Imponujące. Nareszcie Olsztyn stał się OSRODKIEM ŻEGLARSKIM.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl