Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
GB | 2015-09-14 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewianin reprezentował Polskę w Pucharze Europy Kadetów w szabli

Olsztyn24
Cezary Białecki na turnieju w Koninie | Więcej zdjęć »
W dniach 11-13 września w Koninie odbył się Puchar Europy Kadetów w szabli. W turnieju tym startował mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki, obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa. W zawodach uczestniczyło 13 krajów.

Pierwszy dzień to zawody grupowe, Czarek Białecki po stoczeniu 12 walk wygrał 9 i awansował do fazy pucharowej. Sobota to dzień walk pucharowych. Pierwszym przeciwnikiem Czarka Białeckiego był reprezentant USA. Po dramatycznej walce Cezary Białecki wygrał 15-14 i awansował dalej. Tu spotkał się z zawodnikiem z Rosji i po dobrej walce wygrał 15-12.

Po tej walce barczewianin znalazł się w szesnastce najlepszych zawodników turnieju. O wejście do ósemki turnieju spotkał się z następnym reprezentantem Rosji, któremu uległ 15-11 i zajął 13 miejsce. Jak się później okazało, był najlepszym Polakiem w końcowej klasyfikacji.
R E K L A M A
banner
Ostatni dzień zawodów to walki drużynowe. Czarek Białecki wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Węgier. Lepsi okazali się Polacy, pokonując rywali 45-42. Następną drużyną była Rosja III. I tym razem Polska wygrała 45-41 i znalazła się w półfinale, gdzie zmierzyła się z Rosją I. Niestety, Polska drużyna uległa Rosjanom 45-37 i o brązowy medal walczyła z Rosją II. Po wyrównanej walce Polacy ulegli 45-42 i zajęli w turnieju 4, najgorsze dla sportowców miejsce. A było tak blisko medalu i powtórzenia sukcesu z poprzedniego roku.

GB

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl