19:26 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
GB | 2015-09-14 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewianin reprezentował Polskę w Pucharze Europy Kadetów w szabli

Cezary Białecki na turnieju w Koninie | Więcej zdjęć »

W dniach 11-13 września w Koninie odbył się Puchar Europy Kadetów w szabli. W turnieju tym startował mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki, obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa. W zawodach uczestniczyło 13 krajów.

Pierwszy dzień to zawody grupowe, Czarek Białecki po stoczeniu 12 walk wygrał 9 i awansował do fazy pucharowej. Sobota to dzień walk pucharowych. Pierwszym przeciwnikiem Czarka Białeckiego był reprezentant USA. Po dramatycznej walce Cezary Białecki wygrał 15-14 i awansował dalej. Tu spotkał się z zawodnikiem z Rosji i po dobrej walce wygrał 15-12.

Po tej walce barczewianin znalazł się w szesnastce najlepszych zawodników turnieju. O wejście do ósemki turnieju spotkał się z następnym reprezentantem Rosji, któremu uległ 15-11 i zajął 13 miejsce. Jak się później okazało, był najlepszym Polakiem w końcowej klasyfikacji.

Ostatni dzień zawodów to walki drużynowe. Czarek Białecki wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Węgier. Lepsi okazali się Polacy, pokonując rywali 45-42. Następną drużyną była Rosja III. I tym razem Polska wygrała 45-41 i znalazła się w półfinale, gdzie zmierzyła się z Rosją I. Niestety, Polska drużyna uległa Rosjanom 45-37 i o brązowy medal walczyła z Rosją II. Po wyrównanej walce Polacy ulegli 45-42 i zajęli w turnieju 4, najgorsze dla sportowców miejsce. A było tak blisko medalu i powtórzenia sukcesu z poprzedniego roku.