06:43 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Grzegorz Białecki | 2015-05-10 00:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzeci medal wśród trofeów Cezarego Białeckiego

Olsztyn24
Zwycięzcy rywalizacji drużynowej na podium | Więcej zdjęć »

W czwartek (7.05) w Obornikach Śląskich koło Wrocławia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada młodzieży w szermierce. W tym turnieju w szabli wystartował mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa, Cezary Białecki.

W pierwszym dniu turnieju odbyły się walki indywidualne. Jednym z faworytów był Cezary Białecki. Turniej rozpoczął fenomenalnie, po stoczeniu 12 walk grupowych przegrał tylko jedną i pewnie awansował do fazy pucharowej.

W pierwszej walce pucharowej spotkał się z zawodnikiem AZS AWF Poznań, pokonał go pewnie 15/3. W następnej walce przeciwnikiem Czarka Białeckiego był zawodnik OŚ AZS Poznań. I tu faworytem był Białecki. Niestety, jak to w sporcie bywa, są niespodzianki. Barczewianin przegrał 15/13 i zajął ostatecznie tylko 9. miejsce. Była to dla niego przykra niespodzianka, bo liczył na medal.

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. Czarek Białecki, wraz z kolegami z drużyny, nie byli zaliczani do faworytów turnieju ze względu na młody wiek. Pierwszy pojedynek wydawał się łatwy, bo Zagłębiowski Klub Szermierczy z Sosnowca był niżej notowany. Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny MUKS Victor Warszawa 45/23. W następnym pojedynku MUKS Victor spotkał się z drużyną Dragon Łódź. Tu faworytami byli zawodnicy z Łodzi. Po niesamowitej walce ostatnie, decydujące trafienie zadał Czarek Białecki. Jego zespół wygrał 45/44 i znalazł się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce.
W półfinale MUKS Victor Warszawa spotkał się z faworytem całego turnieju, zespołem KKSZ Konin, mającym w składzie dwóch medalistów turnieju indywidualnego. Drużyna z Warszawy sprawiła mega sensację, pokonując koninian i awansując do finału.

W finale przeciwnikiem MUKS Victor Warszawa był zespół UKS 13 Białystok, mający w składzie również dwóch medalistów z turnieju indywidualnego. Pojedynek układał się po myśli zawodników z Białegostoku. Do ostatniej walki wyszedł Czarek Białecki. Przed tą walką 40/30 prowadził Białystok. To co działo się w ostatniej walce trudno opisać, ponieważ Czarek Białecki doprowadził do wyniku 45/42 dla Białegostoku. Do złota zabrakło niewiele, ale medal srebrny dla MUKS Victor Warszawa to wielki sukces. Czarek Białecki wraca więc na Warmię jako medalista Mistrzostw Polski Juniorów młodszych. Jest to trzeci medal Mistrzostw Polski Czarka Białeckiego: brązowy młodzików, srebrny juniorów i teraz srebrny juniorów młodszych. Oby za rok było jeszcze lepiej!