Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Kamil | 2015-09-15 09:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę malarstwa Teresy Andruszkiewicz zaprezentowano w Galerii Sąsiedzi MOK

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Galerii Sąsiedzi MOK (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczorajszego popołudnia (14.09) wystawę malarstwa pod nazwą „W barwach ukryte”. Swoje prace prezentuje na niej Teresa Andruszkiewicz.

Artystka ukończyła nauczanie początkowe z wychowaniem plastycznym na Uniwersytecie Gdańskim i pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O tym, że sztuka to magia, przekonała się jeszcze w liceum ogólnokształcącym. Przekonanie to pozostało w niej do dnia dzisiejszego.

Śpiewa w chórze Pasjonata przy Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od 10 lat wraz z mężem uczęszcza na zajęcia tańca towarzyskiego pod kierunkiem Karoliny Felskiej. Najwięcej serca poświęca jednak malarstwu. Przygodę z nim rozpoczęła już będąc na emeryturze, w pracowni plastycznej Miry Smerek-Bieleckiej, malując głównie martwą naturę, kwiaty i pejzaże w technikach: olej, akryl i akwarela. Pod czujnym okiem Marka Świąteckiego nauczyła się malować pastelami. Zainspirowana malarstwem mistrzów, postanowiła zgłębić sztukę kopiowania znanych dzieł. Stało się to możliwe dzięki naukom Jerzego Wojciecha Bieleckiego.
R E K L A M A
banner
Autorka ekspozycji należy do grupy Aktywni Dorośli działającej przy Klubie „Na Górce” Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, grupy Kraplak pod kierunkiem Jerzego Wojciecha Bieleckiego oraz Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Uczestniczy w wystawach i konkursach plastycznych. Bierze udział w plenerach i warsztatach malarskich. Od kilku lat współorganizuje wystawy kolegów i koleżanek. 

Wystawę można oglądać do 2 listopada bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl