Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-09-15 09:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę malarstwa Teresy Andruszkiewicz zaprezentowano w Galerii Sąsiedzi MOK

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Galerii Sąsiedzi MOK (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczorajszego popołudnia (14.09) wystawę malarstwa pod nazwą „W barwach ukryte”. Swoje prace prezentuje na niej Teresa Andruszkiewicz.

Artystka ukończyła nauczanie początkowe z wychowaniem plastycznym na Uniwersytecie Gdańskim i pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O tym, że sztuka to magia, przekonała się jeszcze w liceum ogólnokształcącym. Przekonanie to pozostało w niej do dnia dzisiejszego.

Śpiewa w chórze Pasjonata przy Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od 10 lat wraz z mężem uczęszcza na zajęcia tańca towarzyskiego pod kierunkiem Karoliny Felskiej. Najwięcej serca poświęca jednak malarstwu. Przygodę z nim rozpoczęła już będąc na emeryturze, w pracowni plastycznej Miry Smerek-Bieleckiej, malując głównie martwą naturę, kwiaty i pejzaże w technikach: olej, akryl i akwarela. Pod czujnym okiem Marka Świąteckiego nauczyła się malować pastelami. Zainspirowana malarstwem mistrzów, postanowiła zgłębić sztukę kopiowania znanych dzieł. Stało się to możliwe dzięki naukom Jerzego Wojciecha Bieleckiego.
R E K L A M A
banner
Autorka ekspozycji należy do grupy Aktywni Dorośli działającej przy Klubie „Na Górce” Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, grupy Kraplak pod kierunkiem Jerzego Wojciecha Bieleckiego oraz Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Uczestniczy w wystawach i konkursach plastycznych. Bierze udział w plenerach i warsztatach malarskich. Od kilku lat współorganizuje wystawy kolegów i koleżanek. 

Wystawę można oglądać do 2 listopada bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl