Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-20 18:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Deszcz przerwał biesiadę na Pieczewie

Olsztyn24
VI Biesiady Pieczewskie | Więcej zdjęć »
Po raz pierwszy w sześcioletniej historii rodzinnej imprezy plenerowej, organizowanej pod hasłem „Biesiady Pieczewskie” aura pokrzyżowała szyki organizatorów. Zaplanowaną na cztery godziny imprezę pod gołym niebem, po godzinie od rozpoczęcia, przerwał deszcz. Duża cześć uczestników zdążyła jednak skorzystać z większości przygotowanych na dzisiaj (20.09) atrakcji.

Przypomnijmy że organizatorami Biesiad Pieczewskich są Parafia Matki Boskiej Fatimskiej, której proboszczem jest ks. prałat Marian Matuszek, wraz z Radą Osiedla Pieczewo, której przewodniczy Halina Mikulska. Od kilku lat honorowym patronem imprezy jest prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W programie dzisiejszych, szóstych już Biesiad Pieczewskich, były m.in. gry sportowe, zabawy, konkursy przejażdżki konne, malowanie twarzy. Sponsorzy zapewnili też dmuchaną zjeżdżalnię, a także darmowy popkorn i watę cukrową. Rada Osiedla Pieczewo natomiast częstowała uczestników chlebem ze smalcem i ogórkiem, a także ciastami domowego wypieku.
R E K L A M A
banner
Bogaty program artystyczny z konieczności został skrócony. Na przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie scenie zdążył zaprezentować się zespół muzyczny For Dance, formacja taneczna i nieliczni reprezentanci działających w okolicy domów kultury. Wykonawcy, których występy uniemożliwił deszcz, mogli zaprezentować się w kościele.

Nowym elementem dzisiejszych Biesiad Pieczewskich był I Bieg Parafialny na dystansie 7 kilometrów. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Wcześniej rozegrany został bieg z udziałem dzieci.

Wspomnieć też trzeba, że uczestnicy dzisiejszej imprezy mogli wziąć udział w głosowaniu na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VI Biesiady Pieczewskie w Olsztynie

20-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl