Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2015-09-22 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Inwestowanie z ulgami, czyli ta strefa się opłaca

Olsztyn24
Tereny inwestycyjne przy ul. Lubelskiej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Warmińskiej-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej czeka  ponad tysiąc hektarów gruntów profesjonalnie przygotowanych pod inwestycje. Przedsiębiorcy mogą liczyć też na ulgi podatkowe. Dogodnie położone i uzbrojone działki dostępne są w różnych częściach regionu.

- W najbliższych latach mamy do zainwestowania w rozwój Warmii i Mazur ponad 1,7 mld euro – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Gros tych środków przeznaczymy na wsparcie przedsiębiorczości. Bez rozwoju gospodarczego, przygotowania terenów inwestycyjnych i systemu ulg dla przedsiębiorców, kształcenia fachowych kadr dla biznesu czy napływu kapitału z zewnątrz trudno liczyć na postęp. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to ważny i doświadczony partner w działaniach służących gospodarce.

Przedsiębiorcy, którzy działają na terenie Warmińsko-Mazurskiej SSE, mogą korzystać z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Ulga ta przysługuje z dwóch tytułów: nowej inwestycji lub tworzenia nowych miejsc pracy.
R E K L A M A
banner
- Firmy, które zdecydują się na uruchomienie działalności gospodarczej na naszym terenie, mogą dodatkowo wesprzeć swoje plany inwestycyjne środkami z Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 — dodaje Marek Karólewski, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej SSE.

Nic więc dziwnego, że chętnych do inwestowania nie brakuje. W 2014 roku wydano aż 16 zezwoleń, w których przedsiębiorcy zadeklarowali prawie 850 mln zł nakładów inwestycyjnych, utworzenie 805 nowych miejsc pracy i utrzymanie 2903. W pierwszym półroczu 2015 wydano 5 zezwoleń (we wrześniu dołączą do nich trzy kolejne), a planowane inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej sięgają 239 mln zł. W sumie 70 przedsiębiorców posiada 88 ważnych zezwoleń, a dzięki dotychczas poniesionym nakładom inwestycyjnym, które wyniosły ok. 5,5 mld złotych, powstało 11 119 nowych miejsc pracy.

Wiele firm decydujących się na lokalizację inwestycji w strefie, na stałe wrosło w lokalny krajobraz i od lat daje pracę okolicznym mieszkańcom. Tak jest m.in. w Olsztynie gdzie na terenie strefy działa producent opon Michelin Polska S.A.  W stolicy regionu dla przedsiębiorców przygotowano ponad 247 ha gruntów w trzech lokalizacjach, z czego 66 ha czeka wciąż na inwestorów. Niemal 189 ha zajmuje Kompleks Stomil w obszarze ulic Leonharda i Lubelskiej we wschodniej części miasta. Nieco bardziej na północ znajduje się kompleks przy ul. Jesiennej (dojazd od ul. Zimowej), czyli 15,5 ha uzbrojonych gruntów. Gotowe do zagospodarowania są też tereny w Kompleksie Track-Wschód w obszarze ulic Marii Zientary-Malewskiej i Lubelskiej, które zajmują ponad 66 ha.

Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:» Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, którzy udzielą pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom, zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu; Eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz  kompleksowe informacje, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie; więcej na stronie www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem telefonu 89 512 51 70;

» Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa; aby dowiedzieć się więcej sprawdź strony www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl lub zadzwoń 89 521 12 62.

Z D J Ę C I A
AS
Komentarze [1]
~http://wzornakonkurencje.eu / 2015-09-23 11:33
Lepiej późno niż wcale. Wschód od lat był niedofinansowany, teraz dzięki ogromnym dotacjom unijnym może powstać wiele nowych miejsc pracy i prawdziwa infrastruktura przemysłowa.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl