Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./wb | 2015-10-03 23:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert Krzysztofa Ścierańskiego frekwencyjnym hitem

Olsztyn24
Krzysztof Ścierański w sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru | Więcej zdjęć »
Frekwencyjnym hitem okazał się dzisiejszy (3.10) koncert Krzysztofa Ścierańskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów basowych wystąpił na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie przy sporym nadkomplecie publiczności. Część z licznie przybyłych na muzyczny wieczór miłośników gitarowych brzmień wysłuchała koncertu siedząc na każdym kawałku wolnego miejsca, m.in. na schodach.

Program koncertu składał się z kompozycji autorstwa gwiazdy wieczoru - utworów jazzowych i funkowych, a także tych pochodzących z jego najnowszej płyty. Nie lada gratką były także zaprezentowane video projekcje malarza i rzeźbiarza Jacka Wudarczyka prezentowane podczas koncertu.

Krzysztof Ścierański - od ponad 30 lat uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów basowych. Grając przy pomocy różnych technik gitarowych oraz kilku typowych urządzeń, tworzy muzykę brzmiącą jak cała orkiestra. Nagrał około 100 płyt, w tym 11 autorskich. Piszą o nim profesjonalne pisma takie jak Guitar Player, Jazz Podium. Grał z zespołami Laboratorium, String Connection, Air Condition, Anava - Marka Grechuty, Koncert Figur Niemożliwych, Poza Czasem i Przestrzenią, Krzak, Yankel Band, Bernardem Maselim, Markiem Bałatą oraz solo, inspirując się np. solowymi koncertami Jaco Pastoriusa (co jest niespotykane, stanowi ewenement na skalę europejską i światową) i z własnymi trio oraz kwartetem, występując na wielu jazzowych festiwalach świata.
R E K L A M A
banner
Jacek Wudarczyk - malarz, rzeźbiarz, teoretyk sztuki, manager grup muzycznych. Współdziałał z czołowymi polskimi artystami jazzowymi takimi jak: Andrzej Mitan, Janusz Skowron, Tadeusz Sudnik, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Włodzimierz Kiniorski, Cezary Konrad, Michał Miśkiewicz, Grzegorz Grzyb, Tomasz Duda i inni. Podczas koncertów pojawiają się na scenie jego obiekty wizualne - rzeźby, instalacje oraz video projekcje.

Członek Zrzeszenia Artystycznego „ZA”. Uczestnik i organizator interdyscyplinarnych Festiwali Sztuki (m.in. w Lublinie, Warszawie, Wiśle, Łowiczu i Pałacu w Nieborowie). Publikował w Jazz Forum, Exit - new art of Poland, Trwanie - w tym wybory wypowiedzi Tadeusza Kantora i Milesa Davisa. Wziął udział w tworzeniu i wydaniu płyty „Tadeusz Sudnik & His Friends in ART” - wydanej w 2006 r. przez Polonia Records.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Krzysztof Ścierański w olsztyńskim amfiteatrze

03-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl