Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-04 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisażem wystawy z drogami w roli głównej zainaugurowano II Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe

Olsztyn24
Wystawę można oglądać do 6 października | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto dzisiaj (4.10) wystawę zbiorową fotografii „Warmia i Mazury - zielone i bezpieczne drogi”, na której zaprezentowano fotografie wykonane przez pracowników Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Ekspozycja zorganizowana pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest wydarzeniem inaugurującym II Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe, którego część merytoryczna rozpocznie się już jutro (5.10) w Lidzbarku Warmińskim.

Tegoroczne spotkanie ponad stu przedstawicieli branży drogowej z całej Polski, zorganizowane przez Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, traktować będzie o wykorzystaniu lokalnych zasobów kruszyw w budownictwie drogowym, innowacyjnych rozwiązaniach, technologiach i materiałach w budownictwie drogowym.

Konferencję rozpoczęto dzisiejszym wernisażem wystawy fotograficznej zorganizowanej przez pracowników Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Jej celem jest z ukazanie piękna dróg wojewódzkich Warmii i Mazur, podsumowanie efektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 i podziękowanie wszystkim, dzięki którym możliwa była realizacja inwestycji drogowych.
R E K L A M A
banner
Wystawę można oglądać do 6 października.

Podczas wernisażu, z ust obecnego na nim wiceministra finansów Janusza Cichonia, padła ważna dla regionu informacja. Poinformował on, że już we wtorek (6.10) Rada Ministrów przyjmie rozporządzenie modyfikujące sieć dróg krajowych w Polsce. W ramach nowej sieci dróg krajowych droga nr 16 będzie drogą ekspresową. Oznacza to, że po wielu bataliach Warmia i Mazury doczekają się w końcu modernizacji tej kluczowej dla regionu trasy.

Więcej na temat wystawy oraz wypowiedź posła Cichonia dostępne są w relacji wideo z dzisiejszego wernisażu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy fotograficznej „Warmia i Mazury - zielone i bezpieczne drogi”

04-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl