Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-08 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek niemal wybrany

Olsztyn24
Andrzej Bartnikowski
Olsztyński Teatr Lalek będzie mieć nowego dyrektora. Propozycję pokierowania jednostką dostanie Andrzej Bartnikowski - reżyser teatralny, dramaturg, pisarz, eseista i poeta.

Druga próba wyłonienia nowego szefa teatru miała miejsce w środę (7.10). Wcześniejszy konkurs nie został rozstrzygnięty, bowiem kandydaci nie spełnili oczekiwań komisji. Tym razem było inaczej.

Na stanowisko w olsztyńskim teatrze chęć miało sześć osób. Trzy nie spełniły jednak wymogów formalnych. Dlatego na przesłuchania zaproszono pozostałą trójkę: Andrzeja Bartnikowskiego z Olsztyna oraz Mirosława Kuleszę i Mirosława Rzońcę z Warszawy.
R E K L A M A
banner
Każdy z kandydatów miał pięć minut na zaprezentowanie swojego pomysłu na teatr. Kolejnych 25 minut to pytania przedstawicieli komisji. Dotyczyły m.in. repertuaru, pracy instytucji w wakacje, edukacji najmłodszych.

W konkursowej komisji zasiadło dziewięć osób: trzej przedstawiciele organizatora konkursu (prezydent Olsztyna, reprezentant Obywatelskiej Rady Kultury oraz komisji kultury Rady Miasta) oraz po dwie osoby z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizacji związkowych teatru oraz środowisk twórczych.

Teraz prezydent Olsztyna spotka się z kandydatem na nowego dyrektora. Jeśli ten zaakceptuje propozycję pokierowania teatrem lalek, podpisze umowę na trzy teatralne sezony.

******

Andrzej Bartnikowski (ur. 1972) - wg Wikipedii

Ukończył polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował z czasopismami literackimi: "Portret", "Przegląd Artystyczno-Literacki" oraz "Borussia", publikując w nich swoje poezje, eseje i opowiadania.

W latach 90. założył Teatr Żywych Fotografii, wraz z którym brał udział w różnych działaniach Stowarzyszenia "Tratwa", w tym w warsztatach i akcjach ulicznych organizowanych przez "Tratwę" wraz z teatrem Akademia Ruchu z Warszawy. Teatr Żywych Fotografii przygotowywał także własne produkcje oraz prowadził warsztaty pracy nad ciałem i głosem.

W latach 2000 - 2003 był jednym z uczestników Projekt "Gildia", będącego efektem współpracy Stowarzyszenia "Tratwa", New World Performance Laboratory oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W ostatnim stadium projektu był asystentem Jamesa Slowiaka (jednego z dyrektorów artystycznych "Gildii"), podczas tworzenia spektaklu "Żywy proch" z uczestnikami projektu.

w 2003 r. zadebiutował jako dramaturg tekstem "Wolność", opublikowanym w piśmie "Dialog". W latach 2005 - 2007 pracował jako sekretarz literacki w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Stworzył cykl czytań performatywnych "Dramat w działaniu" oraz - razem z Mariuszem Sieniewiczem - był współtwórcą festiwalu teatralnego "Demoludy." W 2006 r. jego dramat "Łaska nie trwa nad ciałami" (tytuł zmieniony potem na "Postępujący zanik mięśni") został wyrózniony w konkursie dramaturgicznym miesięcznika "Dialog", Starego Teatru w Krakowie oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Jako reżyser współpracował z teatrami: Teatr Ateneum w Warszawie, Teatr im. Gombrowicza w Gdyni, Teatr im. Jaracza w Olsztynie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Polski w Warszawie, Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Prowadził szereg autorskich warsztatów teatralnych oraz parateatralnych.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl