Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-09 22:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Towarzystwo Miłośników Olsztyna świętuje jubileusz 50-lecia działalności

Olsztyn24
Marcin Wakar odbiera Statuetkę Św. Jakuba | Więcej zdjęć »
Od piątku (8.10) Towarzystwo Miłośników Olsztyna świętuje 50. rocznicę rozpoczęcia działalności. Kulminacyjnym momentem jubileuszowych uroczystości była dzisiejsza (9.10) gala na dużej scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Podczas uroczystości bogatą historię towarzystwa, powołanego 8 października 1965 roku podczas zebrania założycielskiego w Starym Ratuszu WBP w Olsztynie, przypomniał obecny prezes Marcin Wakar. Inicjatorami powołania stowarzyszenia byli działacze dwóch organizacji: Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” i Towarzystwa Rozwoju Ziem Zachodnich. TMO zarejestrowano oficjalnie 28 stycznia 1966 roku, a pierwszym jego prezesem został Stanisław Flis. Więcej o historii TOM w nagraniu filmowym wystąpienia prezesa Wakara.

Jubilaci podczas gali przyjęli listowne życzenia od wojewody warmińsko mazurskiego, odczytane przez Edytę Wrotek i od samorządu Olsztyna, przekazane przez prezydenta Piotra Grzymowicze, który wyróżnił też TMO Statuetką Św. Jakuba. Były również życzenia od samorządu województwa przekazane przez Annę Wasilewską, a także od władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, w imieniu których wystąpił prorektor prof. Janusz Piechocki. Jubileuszowe życzenia z teatralnej sceny przekazał także prezes olsztyńskich wodociągów Wiesław Pancer, dołączając do nich pamiątkową statuetkę pompy.
R E K L A M A
banner
Władze TMO przygotowały na dzisiejszą uroczystość szczególne wyróżnienia - Wielkie Pieczęci TMO, dla osób szczególnie zasłużonych dla stowarzyszenia. Otrzymali je m.in. poprzedni prezesi TMO: Andrzej Sassyn i Krystyna Flis. Nie zabrakło też podziękowań dla instytucji, firm i osób wspierających codzienną pracę TMO. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. zespoły „Czerwony Tulipan” i „Kapela Jakubowa”. Dodać także należy, że Grażyna Bałabańska - wokalistka „Kaeli Jakubowej”, podczas gali odebrała liczące się w świecie kultury odznaczenie - odznakę Za Zasługi dla Kultury Polskiej przyznaną jej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

Jubileuszową galę muzycznie ubarwił Stefan Brzozowski z „Czerwonego Tulipana”, a na zakończenie uroczystości odbył się wersnisaż wystawy przedstawiających Olsztyn grafik autorstwa Edyty Jurkowskiej - obecnie wiceprezesa TMO.

„Na deser” TMO zaprosiło swoich gości na teatralny spektakl „Amadeusz” z repertuaru Teatru Jaracza.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [2]
~obserwator / 2015-10-13 12:33
Czym byliby niektórzy, gdyby nie nazwisko ojca?
~olsztyniak / 2015-10-10 11:32
Towarzystwo upiększania miasta im. CJM.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Marcin Wakar o historii Towarzystwa Miłośników Olsztyna

09-10-2015

image galeria
Jubileusz 50-lecia Towarzystwa Miłośników Olsztyna

09-10-2015

image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Edyty Jurkowskiej

09-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl