Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-10-19 22:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn w technice fulldome zaprezentowano w Olsztyńskim Planetarium

Olsztyn24
Prezentacja filmu odbyła się pod kopułą planetarium (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Olsztyńskim Planetarium odbyło się dzisiaj (19.10) spotkanie zorganizowane przez Multimedialną Bibliotekę Młodych Planetę 11, filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, na temat zrealizowanego w technologii fulldome fimlu „Olsztyn - Nasze Miasto”. Spotkanie poprowadzić miał pomysłodawca tego wyjątkowego przedsięwzięcia - Dariusz Madej. Przebywa on jednak obecnie w innym mieście, dlatego zastąpił go Dariusz Prokopczuk, który uczestniczył w tworzeniu tego obrazu.

Przed seansem jego gospodarz opowiedział zgromadzonej publiczności o powstawaniu tego pierwszego o naszym mieście filmu, który obejrzeć można w technologii fulldome. Powstający 8 miesięcy film o Olsztynie pokazuje widzowi m.in. najciekawsze miejsca w stolicy Warmii i Mazur, jego historię i zabytki.

To filmowe przedsięwzięcie nie było łatwe do zrealizowania, gdyż jego twórcy nie mogli liczyć na wsparcie. Zrobili go własnym sumptem, wykorzystując swój sprzęt, komputery i aparaty. Dysponując niewielką kwotą, dokonali niebywałego, tworząc film, w którym obraz obejmujący 360 stopni ukazuje zarówno, jak Olsztyn wyglądał dawniej, jak i jak prezentuje się w czasach obecnych.
R E K L A M A
banner
Po obejrzeniu trwającego 40 minut filmu, publiczność wyraziła swój zachwyt brawami. Tych, którzy nie byli obecni na dzisiejszym seansie, twórcy zapraszają do odwiedzenia planetarium, gdyż film już wkrótce zostanie wprowadzony do jego repertuaru.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja filmu „Olsztyn - Nasze Miasto”

19-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl