Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MK | 2015-10-23 16:11 | Rozmiar tekstu: A A A
Śladami Jana Pawła II

Francuska pielgrzymka w Olsztynie

Olsztyn24
Polsko-francuskie spotkanie w „Zakątkach Europy” | Więcej zdjęć »
W czwartek (22.10) przebywała w Olsztynie grupa Francuzów z zaprzyjaźnionego Châteauroux, w departamencie Indre. Zatrzymała się w naszym mieście na trasie pielgrzymkowej „Śladami Jana Pawła II”.

Pielgrzymi odwiedzili olsztyński ratusz, przeszli alejką Châteauroux nad Łyną, byli na plaży miejskiej, wzięli udział w nabożeństwie odprawionym przez francuskiego księdza w katedrze, a wieczorem spotkali się w restauracji „Zakątki Europy” z przedstawicielami gospodarzy. Wśród nich byli członkowie zespołu „Olsztyn”, którzy współpracowali z podobnym zespołem w Châteauroux, a także twórcy ołtarza papieskiego podczas pielgrzymki Jana Pawła II w czerwcu 1991 roku w Olsztynie: Artur Nichthauser (jeden z dwóch, obok Mirosława Smerka artystów, którzy projektowali ołtarz), Alfred Prusik oraz Józef Wyźlic z żoną Jolantą – wykonawcy.

Podczas towarzyskiego spotkania wspominano tamto, historyczne już wydarzenie, a także wymianę partnerską między obu miastami, rozpoczętą z inicjatywy nieżyjącego już Adolfa Teresiaka. Wyrażono przy tym nadzieję, że ta współpraca nabierze nowego rytmu.
R E K L A M A
banner
Dzisiaj goście pojechali do innych miejscowości związanych z polskim papieżem, w tym do Krakowa, Wadowic i Zakopanego.

MK

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl