Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-25 00:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyczny Portret Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Ewa Alchimowicz-Wójcik (sopran) | Więcej zdjęć »
Koncertem zatytułowanym „Portret Feliksa Nowowiejskiego” w bazylice konkatedralnej p.w. św. Jakuba, w Olsztynie upamiętniono w sobotę (24.10) 140. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci pochodzącego z Barczewa kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. Organizatorami koncertu byli Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Wśród wykonawców utworów, do których muzykę skomponował Feliks Nowowiejski, byli: Jerzy Kukla (organy), Artur Milian (skrzypce) i Agnieszka Panasiuk (fortepian), Ewa Alchimowicz-Wójcik (sopran) i Lucyna Żołnierek-Frenszkowska (fortepian) oraz Olsztyński Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Jana Połowianiuka. Koncert poprowadził Marek Marcinkowski - dyrektor olsztyńskiego MOK, a  wydarzenie od strony organizacyjnej i artystycznej przygotował Leszek Szarzyński (UWM).

Sobotni koncert był cześcią dwudniowego wydarzenia pod hasłem „Feliks Nowowiejski Pro Memoria”, upamiętniającego kompozytora „Roty”, „Hymnu Warmińskiego” i kilkuset innych utworów symfonicznych, instrumentalnych, wokalnych i chóralnych. W piątek (23.10) w Kamienicy Naujacka MOK zorganizowano Salonik Feliksa Nowowiejskiego, podczas którego wspominano kompozytora i jego muzykę.
R E K L A M A
banner
„Feliks Nowowiejski Pro Memoria” było wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Koncert „Portret Feliksa Nowowiejskiego” [fragmenty]

24-10-2015

image galeria
Koncert „Portret Feliksa Nowowiejskiego” [część 1]

24-10-2015

image galeria
Koncert „Portret Feliksa Nowowiejskiego” [cześć 2]

24-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl