Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
natt | 2015-10-24 11:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Feliks Nowowiejski Pro Memoria

Olsztyn24
Salonik Feliksa Nowowiejskiego | Więcej zdjęć »
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, przy współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, w piątkowy (23.10) wieczór zaprosił mieszkańców Olsztyna na spotkanie w poświęcone twórczości i życiu Warmiaka Feliksa Nowowiejskiego. Spotkanie zatytułowano „Salonik Feliksa Nowowiejskiego” i było częścią dwudniowego wydarzenia pod hasłem „Feliks Nowowiejski Pro Memoria”.

Urodzony w Barczewie kompozytor, dyrygent, pedagog, organista i organizator życia publicznego Feliks Nowowiejski zdobył wiele prestiżowych nagród, wyróżnień i odznaczeń państwowych. Znany jest nie tylko jako kompozytor „Quo Vadis” czy „Legend Bałtyku” ale także jako znakomity pieśniarz niepodległościowy. Warto także przypomnieć, że ten artysta klasy europejskiej rozpoczynał swoją zawodową karierę jako organista w olsztyńskiej katedrze, dzisiejszej Bazylice Mniejszej św. Jakuba.

Dlatego też, w tym jubileuszowym dla kompozytora roku - 70. rocznicy śmierci i 140. rocznicy urodzin, Instytut Sztuki UWM oraz Miejski Ośrodek Kultury postanowili przybliżyć olsztyniakom postać wielkiego artysty w dyskursie naukowym i prezentacjach muzycznych.
R E K L A M A
banner
W Kamienicy Naujacka MOK wystąpiło kilkoro znawców twórczości Feliksa Nowowiejskiego, opowiadających zarówno o życiorysie artysty, o jego twórczości, jak i o wydarzeniach pod jego patronatem.

Dzisiaj druga część wydarzenia. W bazylice św. Jakuba, o godz. 20.00, rozpocznie się koncert muzyki Feliksa Nowowiejskiego zatytułowany „Portret Feliksa Nowowiejskiego”. Wstęp wolny.

Całemu wydarzeniu patronuje rektor UWM prof. dr hab. Ryszard J. Górecki.
Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl